Pradinis Naujienos Kęstučio Macijausko knygos „Debesų žuvys” sutiktuvės

Kęstučio Macijausko knygos „Debesų žuvys” sutiktuvės

Kęstutis Macijauskas – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, sukūręs ne vieną vaidmenį kine bei televizijoje. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių, gali džiaugtis daugiau nei 100 vaidmenų. Už savo kūrybingumą K. Macijauskas dėkingas tėvams, kurie leido jaustis laisvam, taip pat ir gamtai, gyvenimui, o už knygą – savo vaikystės pomėgiui fiksuoti įvykius dienoraštyje.

„Būdamas vaikas buvau laisvas žaisti, svajoti, sunku buvo tėvams, sudėtingi buvo laikai, bet mano prisiminimuose vaikystė išliko šviesi. Penktoje klasėje pradėjau rašyti vaikišką dienoraštį su faktais, kaip praleidau dieną. Pats dienoraštis meninės vertės neturi, bet tie užrašyti faktai padeda atgaivinti atsiminimus. Vartant senus dienoraščius lengva grįžti į praeitį, iškyla spalvingi ir nuotaikingi vaizdiniai. Knygoje viskas pradėjo dėliotis chronologine tvarka nuo keturių metų iki vidurinės baigimo. Knyga nėra biografija, tiesiog norėjau parašyti apie vaikystę, perteikti atmosferą, kad mano bendraamžiai pajustų nuotaiką, grįžtų į tą nerūpestingo laiko tėkmę. Mūsų visų bendraamžių vaikystė turbūt buvo panaši”, – apie knygos gimimą pasakojo K. Macijauskas.

Paklaustas apie knygos pavadinimo reikšmę, autorius pasidalijo pamąstymu, kad debesų žuvys – efemeriškas dalykas, kuris po čia buvo danguje, čia jų nėra. Taip ir prisiminimai, kurie įamžinti, kad taip pat kaip debesų žuvys po akimirkos nedingtų.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė aktoriams ir kūrėjams linkėjo kūrybinės sėkmės. Renginyje dalyvavo ir susirinkusius nuotaikingais ištraukų skaitymais džiugino Jurbarko Konstantino Glinkskio teatro aktorius Vytautas Bacevičius, charizmatiškos Garliavos sporto ir kultūros centro mėgėjų teatro aktorės, šaunūs Garliavos meno mokyklos gitaristai.

Renginio įrašas pasiekiamas Youtube platformoje: https://youtu.be/hpMBWwxMy1E