Pradinis Naujienos Laisvė būti tiems, kurie skaito Brailio raštu!

Laisvė būti tiems, kurie skaito Brailio raštu!

Baltosios lazdelės diena – tai priminimas matantiems, kad šalia mūsų gyvena žmonės, kurių pasaulyje saulė šildo, bet nešviečia... Todėl, siekiant atkreipti mokinių dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, Rokų biblioteka ir Rokų mokyklos – darželio trečiokai ir ketvirtokai su mokytoja Irina Jurgelevičiene organizavome popietę, skirtą Baltosios lazdelės dienai.

Žmogui Dievas davė penkis pojūčius pasauliui pažinti. Akys leidžia  matyti erdvę ir spalvas, ausys yra kelias į garsų pasaulį, uoslė sudaro galimybę užuosti pavasarinės žemės kvėpavimą, skonio pojūtis leidžia džiaugtis maistu, o lytėjimas leidžia apčiuopti daiktus, patirti jų švelnumą ar šiurkštumą. Visi šie pojūčiai žmogui reikalingi. Tačiau, kaip keičiasi gyvenimas, kai  netenkame vieno iš jų – regėjimo?

Popietės metu vyko įvairios edukacinės veiklos: filmukų peržiūra, žaidimas ,,Pažink pasaulį užrištomis akimis“, ,,Pabaik nupiešti piešinį“, vaikai patys bandė piešti užrištomis akimis.

Popietės metu vaikai ne tik susipažino su Brailio raštu, regėjimo negalią turinčių žmonių kasdienybe, bet ir turėjo galimybę, vaikščiojant užrištomis akimis, bent trumpam įsijausti į neregio pasaulį ir pabandyti pažinti pasaulį per pojūčius: liečiant, klausantis, užuodžiant ir bandant orientuotis erdvėje visiškoje tamsoje.

Rokų padalinio vyr. bibliotekininkė Irena Petriškienė