Pradinis Naujienos Baltosios lazdelės dienos paminėjimas Vilkijos miesto lopšelyje - darželyje „Daigelis“

Baltosios lazdelės dienos paminėjimas Vilkijos miesto lopšelyje - darželyje „Daigelis“

Spalio 15 d. minima Pasaulinė baltosios lazdelės diena skirta priminti mums, jog ne visi iš mūsų turi ir gali džiaugtis viena iš didžiausių dovanų – regėjimu. Pasaulinė baltosios lazdelės diena siekiama atkreipti dėmesį į tai jog greta mūsų gyvena ir tokie žmonės, kurie turi regėjimo sutrikimų ar yra visiškai akli.

Lietingą penktadienio rytą, Vilkijos miesto bibliotekos bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė lankėsi lopšelyje –darželyje „Daigelis“, „Bitučių“ grupėje. Bibliotekininkė vaikučiams papasakojo apie žmones, kurie turi regėjimo negalią. Auklėtoja Vaida Vaitiekūnienė paprašė vaikučius keletą sekundžių pabūti užsimerkusiems ir papasakoti, ką jie mato. Visi vieningai sakė, kad mato tik tamsą. Bibliotekininkė darželinukams pristatė Leonardo Da Vinči „Sparnuotosios raidės“ pasakų reginčiųjų ir Brailio raštu knygelę, kurią gali skaityti ir neregiai žmonės. Vaikučiai savo mažais pirštukais liesdami knygelės puslapius pastebėjo, kad knygelėje vietoje raidžių sutaškuotos kitokios raidės. Po susipažinimo su Leonardo Da Vinči „Sparnuotosios raidės“ pasakų reginčiųjų ir Brailio raštu knygele, mažieji žaidė visų labai mylimą žaidimą „Akla višta“.

Bibliotekininkė Jolanta priminė, kad artėja poetės, dramaturgės, vertėjos, dainų tekstų autorės, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Ramutės Skučaitės 90-asis jubiliejus, ta proga „Bitučių“ grupės auklėtinis Armantas paskaitė iš autorės knygelės „Mėnesiena neskani“ eilėraštuką.

Atsisveikindama bibliotekininkė palinkėjo vaikučiams klausyti auklėtojų ir būti sveikiems. Visi nori būti sveiki ir laimingi, tačiau ne visiems tai pavyksta...

Vilkijos filialo vyr. Bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė