Pradinis Naujienos Rokų bibliotekoje – edukacinis rytmetis ,,Mano tėviškėlė – Lietuva“

Rokų bibliotekoje – edukacinis rytmetis ,,Mano tėviškėlė – Lietuva“

Rugsėjo 15 d. Rokų bibliotekoje vyko edukacinis rytmetis ,,Mano tėviškėlė – Lietuva“. Rytmetyje dalyvavo Kauno miesto vaikų lopšelio – darželio ,,Rokutis“ vaikai su auklėtoja Dalia Šimkaitiene ir auklėtojos padėjėja Virginija Kulikauskiene. Buvo džiugu, kad į biblioteką atėjęs kiekvienas vaikas noriai kalbėjo apie tai, kas jam yra Lietuva.

Vaikai klausėsi bibliotekininkės Irenos pasakojimo apie lietuvių kalbą, tautinius drabužius, tradicines lietuvių šventes, muzikos instrumentus, senuosius lietuvių padavimus. Taip pat buvo pristatyta Selemono Paltanavičiaus knyga ,,Aš – lietuvis“. Po to vaikai pasidalino mintimis apie savo gimtąjį miestą, apie gatves gražiais pavadinimais, tokias kaip Lakštingalų, Baltaragio, Vijūnų, Jiesios. Spėliojo, kodėl jos būtent taip pavadintos. Taip pat kalbėjo kokiuose namuose jie dabar gyvena ir ar ateityje norėtų sukurti savo svajonių namus. Bibliotekininkė pakvietė vaikus sudalyvauti piešinių konkurse ,,Šalis ta – Lietuva vadinas“ ir iki spalio 10 d. darbelius pristatyti į biblioteką, kur skaitytojų bei Rokų bibliotekos facebook paskiroje bus renkami gražiausi darbai.

Didelio susidomėjimo sulaukė Erikos Laurinavičiūtės veido kaukių paroda ,,Mes gyvi“. Taip pat vaikai aplankė knygų namelį, grojo lauko muzikos instrumentu, kur nereikia turėti muzikinio išsilavinimo, kad išgautume nuostabias melodijas.

Rokų padalinio vyr. bibliotekininkė Irena Petriškienė