Naujienos

Vilkijos miesto bibliotekoje pristatyta plk. Aleksiejaus Gaiževskio "Tarp dangaus ir žemės Taip gimsta kariai - 1991 - 1992" knyga

Vilkijos bibliotekos salytėje plk. Aleksiejus Gaiževskis pristatė šiais metais išleistą, dar spaustuvės dažais kvepiančią "Tarp dangaus ir žemės Taip gimsta kariai - 1991 - 1992" knygą. Knygos "Tarp dangaus ir žemės Taip gimsta kariai - 1991 – 1992“ autorius kalbėdamas apie knygos sumanymą kalbėjo, kad atėjo laikas man "prisiduoti". Įgyvendinau vieną iš savo gyvenimo planų - parašiau knygą.

Knygą pavadinau "Tarp dangaus ir žemės", o redakcija papildė "Taip gimsta kariai - 1991 - 1992" Anot Aleksiejaus atmintis pradėjo pavedinėti. Todėl nusprendžiau "nebetempti gumos" ir prisiminimus sudėlioti į knygą.

Autorius sakė, kad rašiau viską taip kaip aš tada supratau įvykius, siekiau išlaikyti tuometinio 17-18 metų jaunuolio akimis matomą ir suprantamą įvykių raidą, bet neperpasakojau labai dokumentinės istorijos. Labai tikiuosi, kad nei vieno neįžeidžiau, tačiau tai taip pat nebus ir dokumentinio filmo "Spec. Žvėrynas" kopija ar atkartojimas. Bet rasite visko, visko ką mes bendrai veikėme, darėme, kūrėme, išgyvenome...
Plk. Aleksiejus Gaiževskis patikino, kad iš knygos daug neuždirbs, knygą išleido ir leidybos teisės priklauso Vox Altera, kadangi jie sutiko atspausdinti 1000 egzempliorių. kažkiek pats jau nupirkau ir dar nupirksiu, kad padalinčiau, bet bijau, kad visiems tikrai neužteks, todėl jei yra noro ją galite įsigyti knygynuose ir jums bus pristatyta jums patogiu būdu tiesiai į namus.

Tai buvo nuostabus susitikimas su knygos „Tarp dangaus ir žemės Taip gimsta kariai - 1991 - 1992" autoriumi, plk. Aleksiejumi Gaiževskiu. Klausant tuometinio 17-čio išgyventus įvykius ir patirtus Afganistane gyvenimo iššūkius, supratome jog esame laimingi gyvendami Lietuvoje. Susitikime dalyvavo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje kartu studijavęs su knygos autoriumi Kazys Bačėnas. Buvo malonu išgirsti gražius prisiminimus iš studijų laikų.

Net nė nepajutome, kaip laikas prabėgo akimirksniu, dalyvavusieji uždavė įvairių klausimų. Po renginio, dauguma dalyvių panoro įsigyti autoriaus knygų su dedikacija.

Vilkijos filialo vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė