Pradinis Naujienos Kauno rajono bibliotekininkams neįprasta diena

Kauno rajono bibliotekininkams neįprasta diena

Rugsėjo 1-ąją, Mokslo ir žinių dieną Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai su naujų žinių įgijimo ir gerosios patirties perėmimo nuotaikomis išvyko į Aukštaitiją. Veiduose – šypsenos, nes laukė bibliotekininkams neįprasta diena. Naujos žinios, pramogos ir perėjimas į kliento vaidmenį – iš veidų matosi, kad tokios dienos džiugina.

Kelias iki Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos tolimas, bet susitikus seniai nematytus kolegas, neprailgo. Visas autobusas dūzgė nuo pokalbių ir skambėjo nuo skardaus juoko. Dalinimasis aktualijomis, patirtimi „gyvai“ daug smagesnis nei jau įprastuose nuotoliniuose susitikimuose.

Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje pasitiko direktorė Vida Garunkštytė ir neskubėdama supažindino su bibliotekos išskirtinumu, pasidalijo patirtimi apie pasiteisinusius projektus ir mažiau sėkmingus sumanymus. Erdviame bibliotekos pastate telpa ne tik knygų lentynos, bet ir galerija, pasakų ložė, kompiuterių pasaulis su virtualia realybe, interaktyviu turu dviračiu po pietinę Latviją ir rytinę Lietuvą, kinect interaktyvia viktorina, o netoliese – „Plus Plus“ konstruktoriai ir stalo žaidimai vaikams bei suaugusiems, taip pat audioteka su patogiais sėdmaišiais. Ekskursija po biblioteką su maloniomis darbuotojomis ir interaktyviomis pramogomis prabėgo labai greitai! Vaišės, dovanos, šypsenos ir pažadai susitikti dar kartą – taip atsisveikinusi grupė išvyko į Lietuvos etnokosmologijos muziejų mokslo žinių.

Lietuvos etnokosmologijos muziejus stebino ir džiugino šiuolaikišku, estetišku informacijos pateikimu. Kas yra laikas? Kiek truktų kelionė autobusu iki Andromedos galaktikos? Koks lietuvių indėlis kosmonautikos istorijoje? Kokia tikimybė rasti tikrą meteoritą? Ar krentantys meteoritai yra pataikę į žmogų? Tai tik keli intriguojantys klausimai, į kuriuos atsakė gidas. Atsakė ir suintrigavo – domėtis daugiau ir giliau.

Po muziejaus laukė viešnagė 1802 m. pastatytame klasicizmo stiliaus Taujėnų dvare, kuris iki XX a. vidurio buvo kunigaikščių Radvilų rezidencija. Iškalbinga gidė ir žingeidi grupė, stebinanti laisvė dvare naudotis autentiškais baldais, iš Prancūzijos atvežti laikmetį atitinkantys baldai ir dekoracijos. Ir viską galima liesti, ant sofų ir kėdžių – sėdėti. Po ekskursijos laukė puikus rūmuose keptas kugelis ir pasivaikščiojimas po dvaro parko Žvėrynėlį.

Pasivaikščiojimu po Taujėnų dvaro Žvėrynėlį ir baigėsi kolegų kolegoms suorganizuota puiki diena – su naujomis žiniomis, idėjomis, maloniu bendravimu, smagiomis viešnagėmis ir skaniu maistu. Visi grįžo su dar daugiau energijos tęsti pradėtus darbus, inicijuoti naujus projektus, išbandyti netikėtus sumanymus.