Pradinis Naujienos Vaikų atradimo džiaugsmai Ringaudų bibliotekoje

Vaikų atradimo džiaugsmai Ringaudų bibliotekoje

Kaip greitai prabėgo ir antroji vaikų vasaros užimtumo savaitė. Liepos 5 d. stovyklautojai prisiminė Lietuvos istoriją linksmai ir išradingai. Jie draugiškai dalyvavo viktorinoje, parengtoje pagal Audronės Meškauskaitės ir Aurinos Venislovaitės knygą “Istorijos skanėstai”. Aptarę rezultatus ir pasportavę kiemelyje aktyviai nėrė į IT: konstravo robotus, programavo “Išmaniąsias bitutes”.

Vasara vis džiugina savo kaitra, o Monikos Vaicenavičienės knygos „Kas yra upė?“ upės tėkmės vandenys stovyklautojus nuplukdė drauge į plačius vandenynus. Po knygos skaitymų vaikai pasinėrė į upės, jos paslapčių, gyventojų, kvapų piešimo terapiją. Emocijos ir prisiminimai užvaldė vaikus. Juk upės išsiuvinėja pasaulį margiausiais raštais, sudygsniuoja istorijas, supina kartu įvairiausias vietoves, laikus ir žmones. Jų srovės gali mus nuplukdyti į tolimiausias vietas, suburti ir atgaivinti. Upės ramina, gąsdina, įkvepia, neleidžia užsimiršti. Tai ir atsispindėjo vaikų darbuose!

Prisiminėme, kad Monikos Vaicenavičienės knygą „Kas yra upė?“ galime pasirinkti dalyvaudami vasaros skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ kategorijoje: literatūrine premija apdovanota knyga. O po skaitymų smagu žaisti liepų paunksmėje, išbandyti „sumo“ kovas su Lego robotais.
Vasara – Stebuklai – Keisčiausi nutikimai!

Bibliotekoje, po stebuklingomis spalvomis žydinčiomis gėlėmis, kurios kvepėjo mišku, medumi pieva, apsigyveno ežiukų šeimynėlė... Karts nuo karto pralėkdavo robotas Netikite? O jūs paskaitykite knygą „Juokų ir melų pasakos“ tai dar ne tokių įdomybių sužinosite!!! Po knygos „Juokų ir melų pasakos“ vyko edukacija: kūrybiniai darbeliai iš kankorėžių. Išradingi vaikai gėlių grožį įamžino tapydami ant vandens (ebru), o tai nėra paprasta meno sritis - tai nuo Senovės Kinijos laikų egzistuojanti, žynių puoselėta vandens, spalvos ir judesio terapija.

Stovyklautojai susidomėjo paskelbtu kūrybiniu konkursu moksleiviams „Knygos herojai Minecraft pasaulyje“. Vaikai noriai dalyvaus konkurse ir jau žino, kokį knygos herojų projektuos virtualiame „Minecraft“ pasaulyje. Prieš išsiskiriant, vieni kitiems palinkėjome džiugių dar likusių atostogų!

Vilija Mitkuvienė Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkė