Pradinis Naujienos Ringauduose startavo vaikų užimtumas „Pažink pasaulį per 5 dienas Ringaudų bibliotekoje!“

Ringauduose startavo vaikų užimtumas „Pažink pasaulį per 5 dienas Ringaudų bibliotekoje!“

Džiugiai ir nuotaikingai nusiteikę birželio 28 dieną vaikai rinkosi į vasaros stovyklėlę, kur jų jau laukė iš Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atvykusios edukatorės Kristina Vyturytė bei Dainora Minkevičiūtė. Kristina Vyturytė vaikus supažindino su Vasaros skaitymo iššūkiu ,,Vasara su knyga“ ir kvietė visus vaikus dalyvauti iššūkyje, o ir smaližiauti vasaros desertu. Šios vasaros desertas – knyga! Edukatorė Dainora paslaptingai paskleidė ant stalo magiškus kvapų maišelius, o stovyklautojams teko spalvomis piešiniuose atskleisti tų kvapų turinį. Užsimezgė labai nuoširdi draugystė tarp vaikų ir edukatorių.

Bibliotekoje paminėjome ir prancūzų rašytojo Antuano de Sent Egziuperi (1900–1944) gimimo dieną. Stovyklautojai skaitė Antuano de Sent Egziuperi knygą „Mažasis princas“. Ši knyga įkvepia mylėti visą aplinkui, paleisti, išlaisvinti bei prisijaukinti. O klausantis skaitomos ištraukos iš knygos „Mažasis princas“ ir paėmus smėlį bei pradėjus piešimą smėliu įvyksta magija – smėlis lyg pradeda "atgyti", jis žadina vaizduotę. Šaunuoliai vaikai pagal tekstą sukūrė originalius paveikslus. Mes aktyviai dalyvaujame skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“. Ši knyga išleista praėjusiame tūkstantmetyje!

Vasariškai kaitrią dieną su Ringaudų bibliotekos stovyklautojais ne tik pramogavome lauke liepų paunksmėje, bet ir skaitėme Paul Stewart knygą „Kiškio ir ežiuko metų laikai“. O kiškio ir ežiuko draugystė – ypatinga. Nors Ežiukas miega dienomis, o Kiškis – naktimis, šaunioji porelė sugeba ne tik padūkti, bet ir prisigalvoti įvairiausių žaidimų, švęsti netikrus gimtadienius ir netgi išsigelbėti nuo potvynio. Susirinkusių į biblioteką draugystė taip pat ypatinga, anksčiau juk jie vienas kito nepažinojo, o štai – kiek nuostabių draugų aplinkui! Savo jausmus jie išreiškė tapydami ant vandens ebru technika. Beje, knygą „Kiškio ir ežiuko metų laikai“ galite pasirinkti dalyvaudami vasaros skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ kategorijoje, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai.

Paskutinė stovyklautojų diena su detektyvo prieskoniu!!! Bibliotekoje vyko paslaptingos Kęstučio Kasparavičiaus knygos „Kaimynė už kampo“ skaitymai, po kurių piešėme gyvatę su druska. Užbėrus druskos ant jos, mes pamatėme visą jos grožį. Vaikai turėjo galimybė išbandyti Lego robotus, programuoti „Išmaniąsias bitutes“. Vaikai, artimai susipažinę, triukšmingai išbandė bibliotekoje esančius stalo žaidimus, pramogavo lauke: orai tikrai lepino. Vasaros užimtumas vaikams - tai smagus laisvalaikis drauge, bei kelionės ir atradimai. O svarbiausia - gera nuotaika!!!

Visi suaugusieji iš pradžių buvo vaikai, bet retas tai tepamena. /Antuano de Sent Egziuperi/

Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkė Vilija Mitkuvienė