Pradinis Naujienos Sėkmingai pabaigti skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“

Sėkmingai pabaigti skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“

Šiais metais iš Pagynės bibliotekos nuotoliniu būdu apmokyta 665 dalyviai iš 68 grupių pagal 11 mokymų temų pažengusiems. Nors metai tik įpusėjo ir dalyvių registracija sustabdyta projekto „Prisijungusi Lietuva“ veikloms einant į pabaigą, noriu labai pasidžiaugti kartu pasiektais rezultatai. Iš viso nuo 2019 m. balandžio mėn. mano vedamuose mokymuose dalyvavo 1354 dalyviai iš 136 pažengusiųjų ir 6 pradedančiųjų dalyvių grupių.

Mokymų dalyviai buvo ne tik iš Babtų, Užliedžių seniūnijų (Kauno rajono gyventojai), bet žmonės išsibarstę po visą Lietuvą, o nuotoliniu būdų net keli iš užsienio. Kokių profesijų tai buvo žmonės? Įvairių Lietuvos valstybinių bei privačių organizacijų darbuotojai, pradedant nuo medicinos personalo, savivaldybių, teismų, kultūros darbuotojų iki pardavėjų, vadybininkų ir mokytojų, draudimo konsultantų, traukinio mašinistų, policijos pareigūnų. Labai džiugu, kad po vienos išklausytos temos, dalyviai noriai jų pačių iniciatyva registruodavosi ir į kitas temas, tačiau ir kaip lektorę vis pasirinkdavo mane. Kiekvienai temai skirtos 6 val. dalyviams neprailgdavo, suteikdavo naujų, naudingų žinių, kurias, tikiuosi, sėkmingai naudojamų savo darbe ar asmeniniame gyvenime. Kelios mokymų dalyvės net išreiškė didelį liūdesį, kad temų tik vienuolika, jau visos išklausytos ir ką reikės joms vakarais veikti, kur dar rasti tokios turiningos veiklos ypač karantino metu. Nuo 2019 m. mokymai vykdavo tiek gyvai bibliotekose, tiek virtualiose klasėse.

Populiariausios temos buvo pažengusiųjų „Skaičiuoklė darbui ir namams“ (26 grupės) ir pažengusiųjų „Bendradarbiavimas TAU. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais“ (net 30 grupių).

Dalyviai teigiamai vertino mokymui sukurtą aplinką, gaunamų žinių kokybę, gyvai vedamų ir virtualių klasių darbą ir galimybę bendrauti tarpusavyje, užduoti kylančius klausimus, išsakyti problemas, pasidžiaugti asmeniniais tobulėjimais.

Kas turi pradžią, turi ir pabaigą - nemokami skaitmeninio raštingumo mokymai keliauja link pabaigos. Gera žinia ta, kad visi norintys dar turi galimybę atrasti skaitmeninį pasaulį pradedančiųjų mokymuose, kurie jau grįžo į bibliotekas.

Lektorė Gabija Ščiukauskaitė