Pradinis Naujienos Skaitmeninė savaitė 2021

Skaitmeninė savaitė 2021

Visoje Europoje kasmet kovo mėnesį yra organizuojama skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija „Skaitmeninė savaitė“ (angl. All Digital Week). Jos tikslas – paskatinti gyventojus atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje.

Kovo 22-28 d. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, minėdama akciją „Skaitmeninė savaitė 2021“, kvietė moksleivius ir suaugusiuosius stebėti visą savaitę transliuojamas „Prisijungusi Lietuva“ tiesiogines vaizdo transliacijas, dalyvauti bibliotekos organizuojamose moksleiviams skirtose nuotolinėse edukacijose, skaitmeninio raštingumo suaugusiems mokymuose bei pasitikrinti žinias virtualioje viktorinoje „Technologijos aplink mus!“. Nuotolinėse edukacijose „Virtuali realybė kasdienybėje“ ir „Pažaiskime kartu“ aktyviai dalyvavo virš 300 dalyvių: Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijos 2-6 kl. mokiniai, Kačerginės mokyklos-daugiafunkcinio centro, Babtų gimnazijos bei Utenos Vyturių progimnazijos pradinukai. Užsiėmimų metu vaikai diskutavo apie savo mėgstamus žaidimus ir programėles, susipažino su žaidimų kūrimo proceso etapais, virtualios ir praplėstos realybės technologijomis, dalinomės mintimis apie šių technologijų panaudojimą kasdienybėje bei ateities prognozes.

Skaitmeninio raštingumo mokymų „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“ dalyviai mokėsi koreguoti ir archyvuoti nuotraukas internetinėse paveikslėlių saugyklose, kurti nuotraukų koliažus, saugiai dalintis informacija internete ir socialiniuose tinkluose, susipažino su nuotraukų apdorojimo ir koliažų kūrimo programėlėmis.

Savaitės pabaigoje bibliotekos lankytojai buvo kviečiami pasitikrinti žinias virtualioje „Kahoot“ viktorinoje „Technologijos aplink mus!“. Dauguma viktorinos klausimų atspindėjo akcijos metu transliuotų susitikimų temas, kurias kartu su vaizdo įrašais galite rasti „Prisijungusi Lietuva“ internetinėje svetainėje arba jų „Youtube“ kanale.

Dėkojame visiems dalyvavusiems „Skaitmeninė savaitė 2021“ akcijoje.

Vyr. bibliotekininkė Vaiva Steponaitienė