Pradinis Naujienos Popietė „Knyga ar Filmas? Pasirinkite!“ Ringaudų bibliotekoje

Popietė „Knyga ar Filmas? Pasirinkite!“ Ringaudų bibliotekoje

Ringaudų bibliotekos Skaitytojų klubas tradiciškai virtualiai susitinka kiekvieno mėnesio paskutinę savaitę (labai laukiame susitikimų bibliotekoje gyvai prie arbatos puodelio).

Kovo 31 dieną vyko virtuali popietė - Naujų knygų pristatymas bei diskusija „Knyga ar Filmas? Pasirinkite!“. Su virtualiai prisijungusiais klubo nariais „Teams“ platforma bendravome apie tai, ar ekranizacija gali prilygti knygai, o gal filmas ar serialas pranoko lūkesčius?

Knygų naujienos visada džiugina skaitytojus, tad popietėje buvo pristatyti ir aptarti ką tik į biblioteką atkeliavę daugelio jau laukti leidiniai. Tai „Amerikos purvas“ Jeanine Cummins, „Sapnų sala“ Heikki Kännö, „Jėzaus mirtis“ J.M. Coetzee, „Kvinė“ Candice Carty-Williams, „Įtikinėjimas“ Jane Austen, „Amo sūpuoklės“ Herta Müller, „Liudijimai“ Margaret Atwood bei kiti leidiniai.

Populiarinant lietuvių rašytojų kūrinius, labai reikalingi pokalbiai apie vykstančius įvairius konkursus, akcijas. Susitikime aptarėme išrinktą Kūrybiškiausią 2020 m. knygą – Undinės Radzevičiūtės romaną „Grožio ir blogio biblioteka“. „Grožio ir blogio biblioteka“ yra jau septintasis Europos Sąjungos premijos laureatės Undinės Radzevičiūtės literatūrinis kūrinys. „Kartais siekiant grožio padaromi siaubingi dalykai!“

Dažnai diskutuojama, kas yra įdomiau – knygos ar filmai. Daugelis skaitytojų jau buvo skaitę, o keletas matė ir ekranizacijas pagal šias knygas: „Tarnaitės pasakojimas“ Margaret Atwood, „Nuostabioji draugė“ Elena Ferrante, „Belgravija“ Julian Fellowes, „Lokių miestas“: bestselerio „Gyveno kartą Uvė“ autoriaus knyga Fredrik Backman, „Forsaitų saga“ John Galsworthy, „Erškėčių paukščiai“ Colleen McCullough, „Ana Karenina“ Lev Tolstoj, „Vėjo nublokšti“ Mitchell (Margaret Mitčel) bei kt. Netruko įvairių pasisakymų apie knygas ir filmus. Susitikimo dalyviai pasidalijo savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis.

Atrodo, kad ši diskusija yra begalinė, bet jos reikalingos, kad galėtume pasiklausyti kitų nuomonių, o tada ir vėl nerti į knygas!

Vilija Mitkuvienė Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkė