Naujienos

Edukacija knygnešio dienai Ringaudų bibliotekoje

Kovo 16 – toji - Knygnešio diena. Knygnešio dieną Ringaudų biblioteka minėjo smagia edukacija „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“. Joje virtualiai platforma „Teams“ dalyvavo Ringaudų pradinės mokyklos 2 a, 2c ir 3b klasių mokiniai drauge su mokytojomis Janina Revinskiene, Sigita Špiliauskiene ir Ingrida Norkaitiene. Mokiniai virtualiai keliavo į knygnešių laikus daugiau nei prieš 150 metų! Jie turėjo puikią progą padėti knygnešiams slapta gabenti knygas. Teko būti labai atsargiems, budriems, susikaupusiems, nes kelionėje laukė pavojai! Jaunieji knygnešiai kelyje sutiko garsius Lietuvos knygnešius: Jurgį Bielinį, Motiejų Valančių bei Gabrielę Petkevičaitę – Bitę.

Mokiniai, keliaudami drauge su knygnešiais, suprato ne tik kaip veikė knygnešių tinklas, kokiais būdais buvo gabenamos knygos, kaip jos buvo platinamos bei slepiamos, bet ir sužinojo, kas buvo daraktoriai, kordonas ir kam naudotas pūdas, ir dar daug kitų įdomybių.

Laiko mašinos neprireikė, vertėme Viltarės Platzner knygos „ Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“ puslapius, sprendėme užduotis ir sužinojome, kad Knygnešystė – XIX a. Lietuvos istorijos fenomenas, nukreiptas prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią 40 metų.


Vilija Mitkuvienė, Diana Šarakauskaitė Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkės