Pradinis Naujienos Ringaudų bibliotekoje “Saugesnio interneto savaitė 2021“

Ringaudų bibliotekoje “Saugesnio interneto savaitė 2021“

2021 m. vasario 8 – 13 dienomis Lietuvoje buvo minima „Saugaus interneto diena 2021“. Ringaudų biblioteka prisidėjo prie šios iniciatyvos ir nuotoliniu būdu įsitraukė į akcijos veiklas.  Saugesnio interneto savaitės metu Ringaudų bibliotekos socialiniame tinklapyje Facebook talpinome „Prisijungusi Lietuva“ ir „e.pilietis.eu“ vykdomas akcijos veiklas apie tai, kaip skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Kiekvieną akcijos dieną kvietėme stebėti edukacines pamokėles: „Internetiniai žaidimai“, „Asmeninė informacija internete“, „Žalingas turinys internete“, „Internetiniai draugai“ bei „Pasikartokime“ . Pamokėlės buvo orientuotos 4 – 6 klasių moksleiviams, kuriose Draugiško interneto meškiukas kalbėjo apie tai, kaip internete būti saugesniems.

Bibliotekos socialiniame tinkle pasidalinome „Prisijungusi Lietuva“ mokomųjų siužetų rinkiniais - mokomaisiais filmukais (suaugusiems): „Phishing. Kaip apsaugoti savo duomenis?“, „Kaip pranešti apie žalingą turinį socialiniuose tinkluose?“, „Elkimės saugiau socialiniuose tinkluose“, „Greito uždarbio spąstai internete“.

Norintys išbandyti savo žinias ir būti saugesniems internete, galėjo dalyvauti „Kahoot“ platformoje Ringaudų bibliotekos parengtoje viktorinoje „Aš saugus internete“. Viktorinoje dalyvavo virš 30 dalyvių.
Ringaudų biblioteka, pasibaigus „Saugaus interneto savaitei“ iš asociacijos „Langas į ateitį“ gavo padėką už bendradarbiavimą įgyvendinant „Saugesnio interneto savaitės“ veiklas ir indėlį kartu kuriant geresnį internetą. Už aktyvų dalyvavimą veiklose biblioteka buvo apdovanota akcijos prizu.

Kurkime geresnį internetą kartu!

Vyr. bibliotekininkė Diana Šarakauskaitė