Pradinis Naujienos Profesionalaus meno galimybės bibliotekoje

Profesionalaus meno galimybės bibliotekoje

Projektas, “Kultūrinės slinktys Kauno rajone“ kurį parėmė Kultūros ministerijos Kultūros rėmimo fondas ir Kauno rajono savivaldybė suteikė galimybę pristatyti profesionalaus meno renginių ciklą. Projektas pakvietė Kauno rajono bendruomenes į aktyvias veiklas, pristatomi renginiai tapo Garliavos, Samylų, Vilkijos, Kačerginės, Rokų, Domeikavos, Zapyškio, Raudondvario, Batniavos, Ringaudų, Karmėlavos bendruomenės narių susitikimų ir bendravimo vieta.

Projekto veiklos skatino naujas skaitymo aktyvinimo formas, buvo organizuoti susitikimai ir diskusijos su mokslo, kultūros, meno atstovais: rašytojais R. Kmita, A. Bučiu,R. Laužiku, aktoriais: A. Storpirščiu, V. Kochanskyte, A. Latėnu, V. Mainelyte, R. Rimeikiu, A. Butvilu, dainininkais: R. Janutėnaite, N. Masevičiumi, gitaristu A. Kelpša. Projekto veiklų vaidybinės, muzikinės, literatūrinės interpretacijos perteikė istorinę, emocinę, kultūrinę Lietuvos valstybės gyvavimo patirtį įvairiais istoriniais laikotarpiais: literatūrinės-muzikinės kompozicijos pagal J. Marcinkevičiaus poetinę dramą „Mindaugas" ir knygos „Lietuvių karaliai ir Lietuvos karalystė de facto ir de jure viduramžių Europoje“ pristatymas apžvelgė Lietuvos valstybės pradžią, muzikinė- literatūrinė programa "Reveransas Lietuvos renesansui" supažindino su renesanso laimėjimais, susitikime su R. Laužiku buvo atskleistos Lietuvos gastronomijos ištakas, skaitomos poeto Širvio eilės nukėlė į sudėtingus pokario ir tarybinius laikus, R. Kmitos romano „Pietinia kronikas“ pristatymas mums priminė istorinę aplinką- Sąjūdžio ir pirmus atkurtos Nepriklausomybės metus.

Projekto „Kultūrinės slinktys Kauno rajone“ paskutinis renginys „Žinių mūšis“ esant karantino sąlygoms įvyko panaudojant nuotolinę programą „Kahoot“. Klausimai buvo pateikti iš temų kurios buvo pristatytos renginių metu. Didelis susidomėjimas žaidimu parodė, kad nuotolinis žaidimas taip pat yra patrauklus, bet gyvo azarto neatstojo ir kai bus galimybė sužaisti gyvai- būtinai pakartosim.

Pilnos žmonių salės rodo, kad pristatomi profesionalaus meno renginiai skirti įvairios socialinės padėties žmonėms, padeda įveikti psichologines ir socialines užtvaras, kurios riboja požiūrius ir gebėjimus bendrauti.