Pradinis Naujienos Šiaurės šalių literatūros savaitė Šlienavoje

Šiaurės šalių literatūros savaitė Šlienavoje

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema - Šiaurės šalys ir pasaulis. Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia visus - vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius - pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu, ir rasti pasaulyje savo vietą. Šiaurės šalių gyventojai nuo seno yra patyrę keliautojai ir naujų kraštų atradėjai. Šiaurės šalių gyventojų pėdsakų aptinkame daugybėje pasaulio vietų, pradedant istoriniais radiniais, siekiančiais senuosius vikingų laikus, ir vėlesniais kultūriniais pėdsakais.

Planetoje mūsų yra arti aštuonių milijardų. Savo pasaulį mes kuriame visi kartu. Mes galime laisvai keliauti po pasaulį, išvykti iš savų namų, savos aplinkos į nepažįstamus ir svetimus kraštus. Kelionių būna artimų ir tolimų, trumpų ir nesibaigiančių. Pasaulis gali mums atrodyti neaprėpiamas, bet gali būti ir visai nedidelis. Tačiau viena mes žinome tvirtai - visi tie aštuoni milijardai žmonių gyvena ir kuria kiekvienas savo unikalų pasaulį, mes visi tęsiame kiekvienas savo unikalią istoriją.

Matyti pasaulį per literatūrą
Skaitymas suteikia mums fantastišką galimybę keliauti ir patirti pasaulį. Knygose žavimės nepažintomis vietomis, atpažįstame lankytas vietas, pastebime skirtumus ir panašumus su mūsų pačių kultūra ir kasdiena. Per literatūrą, pasitelkdami vaizduotę, galime tūkstančius kilometrų nukeliauti neiškeldami kojos iš namų. Leidžiamės į kelionę kartu su rašytoju - matome ir girdime, jaučiame kvapus, tyrinėjame ir mokomės. O pakeliui dažnai smagiai nusikvatojame ar nubraukiame ašarą.

Pasaulis šių metų skaitymuose
Šių metų skaitymams siūlomos knygos tiesiog pulsuoja gyvybe, jos kelia didžiuosius klausimus apie gyvenimą ir mirtį, apie privilegijas, teises ir atsakomybę. Žmogus jose kaip visumos dalis, su visomis savo žmogiškosiomis savybėmis, kurios būna vienija, bet neretai ir išskiria.

Šiemet šiaurės šalių literatūros savaitės renginiai vyko nuotoliniu būdu. Bibliotekininkė suruošė kelioninį lagaminą ir savo skaitytojus pakvietė keliauti su knyga. Suaugę skaitytojai buvo pakviesti sudalyvauti virtualiame susitikime su islandų rašytoja A. Ava Olafsdottir ir susipažinti su jos knyga „Randai“, kurios pagrindinis herojus išvyksta į kelionę ieškoti savęs. Po šio susitikimo bibliotekos skaitytojai susidomėjo knyga. Gerai, kad bibliotekos fonde ji yra. Vaikai ir jaunimas buvo kviečiami klausyti nurodytų ištraukų, kurias perskaitė viešosios bibliotekos darbuotojos. Taip pat skaitytojai buvo pakviesti dalyvauti virtualiose edukacijose. Šiaurės šalių literatūros savaitė yra laukiama bibliotekos skaitytojų šventė, gaila, kad šiemet negalėjome susitikti gyvai...

Šlienavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė E. Grušienė