Pradinis Naujienos Skaitmeninio raštingumo mokymai Ringaudų bibliotekoje 2020 m.

Skaitmeninio raštingumo mokymai Ringaudų bibliotekoje 2020 m.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ringaudų filiale spalio 1, 2 ir 8, 9 dienomis vyko mokymai pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“ pažengusiųjų grupėms „Skaičiuoklė darbui ir namams“ bei „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“. Kurso dalyviai sužinojo, kaip sukurti skaičiuoklės dokumentą ir parengti jį dalinimuisi su kitais asmenimis, kaip naudojant skaičiuoklės programą atlikti kasdieninius skaičiavimus, kaip tvarkyti duomenų lenteles ir jas grafiškai atvaizduoti.

Kurso dalyviai domėjosi e. valdžios paslaugomis. Kokiu būdu galiu prisijungti prie e. valdžios paslaugų? Kaip elektroniniu būdu galima užsakyti įvairias pažymas, pateikti deklaracijas, užsiregistruoti vizitui pas gydytoją? Šioje mokymų programoje sužinojo, kaip kiekvienas iš mūsų gali naudotis valstybės institucijų teikiamomis įvairiomis paslaugomis.

Skaitmeninio raštingumo mokymus Ringaudų bibliotekoje lankė Liuda Statkevičienė. Ji nuoširdžiai džiaugiasi, kad ryžosi lankyti mokymus pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“. Savo sėkmės istorija pasidalijo svetainėje:

https://www.prisijungusi.lt/naujienos/senjore-is-kauno-rajono-savo-skaitmeniniais-igudziais-neketina-nusileisti-anukams-mokysis-zaisti-minecraft/

Labai džiugu ir simboliška, kad startuojant savaitei „Senjorų dienos internete“, LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva!“ Liuda Statkevičienė pasidalijo, kur naudoja skaitmeninius įgūdžius bei papasakojo apie pirmus žingsnius žaidžiant „Minecraft“.

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000125666/labas-rytas-lietuva-sestadienis-i-d-senjoru-dienos-internete-jau-kita-savaite-pamokos-apie-slapukus-ar-fotografija

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkė Vilija Mitkuvienė