Naujienos

Parodos „Raštų ramybė“ atidarymas Vilkijos miesto skvere

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ parodos „Raštų ramybė“ atidarymas Vilkijos miesto skvere

Siekdama išsaugoti ir pritaikyti raštų įvairovę, Rasa Šimkevičienė išieškojo ir atkūrė autentiškus 1912–1958 m. Kauno rajono Vilkijos krašte nunertus raštus, kurie buvo naudojami nertose juostose, įsiuvamose į pagalvės užvalkalą.

Pagalvėlių kolekcija buvo sukurta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui (2018 m.) ir eksponuota A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje. Tai taikomojo liaudies meno kūriniai, perteikiantys žmogaus ryšį su aplinka.

Šeštadienį ,Pirminės Sveikatos Priežiūros centro skvere prie Vilkijos bibliotekos vyko parodos autorės Rasos Šimkevičienės išieškotų ir atrastų pagalvėlių parodos „Raštų ramybė“ atidarymas. Atidaryme dalyvavo pagalvėlių nėrinių istorijos tyrinėtoja ir atradėja Rasa Šimkevičienė, parodos kuratorė Milda Gineikaitė, vizualinės raiškos autorius Gediminas Banaitis-Skrandis.

Tai pirmoji paroda Vilkijoje eksponuojama netradicinėje erdvėje . Ši paroda skiriama Tautodailės metams. Eksponuojamos pagalvėlių fotografijos lauko erdvėje , parodos dalyvius supažindino su išieškotų pagalvių dizainu, atspindinčiu raštų ramybę, jaukumą, profesionaliai nunertų raštų lengvumą ir pagarbą darbčioms moterims, savo vidiniu susikaupimu puoselėjusioms šią nėrimo tradiciją.

Renginio metu buvo įteiktos Vilkijos miesto seniūno Kazio Bačėno padėkos parodos kuratorei Mildai Gineikaitei, bei atsakingam už vizualinę raišką Gediminui Banaičiui–Skrandžiui. Padėka Rasai Šimkevičienei už išieškotus ir atrastus pagalvėlių nėrinių raštus, kurie tapo istorine verte Vilkijos kraštui.

Šios parodos partneris: yra Vilkijos miesto biblioteka.

Maloniai kviečiame aplankyti ekspoziciją netradicinėje erdvėje.

Paroda veiks iki lapkričio 10 d.
Renginio nuotraukos : Mildos Gineikaitės

Vilkijos filialo vyr. bibliotekininkės Jolanta Bačėnienė , Liucija Baltiejienė