Pradinis Naujienos Ekskursija po senąją Karmėlavą

Ekskursija po senąją Karmėlavą

Rugsėjis pakvietė į tradicines paveldo dienas, kurių tema „Paveldas ir edukacija“. Pasitelkiant edukaciją, Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos ketvirtokai su mokytoja L. Bubliene ir neformaliojo švietimo mokytoja V. Čerkašiniene, bei Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininke D. Jankauskiene leidosi į edukacinę pažintinę ekskursiją po Karmėlavos istorines vietas, nusikeliant į istorinius laikus, ir atskleidžiant mokiniams supratimą apie kultūros bei istorijos paveldo unikalumą ir jo išsaugojimo būtinybę.

Mokiniai sužinojo Karmėlavos parke išdrožtų suolelių istorinę reikšmę, apsilankė senosios bažnyčios šventoriuje, kur kadaise stovėjo garsaus architekto V. Dubeneckio projektuota bažnyčia ir diskutavo, kodėl atkūrus nepriklausomybę vis nepavyksta jos atstatyti. Vėliau žingsniavome viena iš seniausių ir buvusių pagrindinių Karmėlavos miestelio gatvių, atvykome prie „raudonosios mokyklos“, įkurtos trečiajame dešimtmetyje. Mokykla taip buvo pavadinta pagal fasado spalvą. Šioje mokykloje mokytojavo ir pats B. Buračas. Dabar ten gyvena ir pastatą autentiškai suremontavo skulptorius, mokytojas E. Banys, kuris Karmėlavoje išdrožė ir pastatė du stogastulpius etnografo, mokytojo, fotografo B. Buračo atminimui.

Ši edukacinė ekskursija padėjo mokiniams prisiminti ir prisiliesti prie ankstesnių kartų palikimo, suprasti savo krašto istorijos išsaugojimo būtinybę.

Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė