Pradinis Naujienos Bibliotekų darbuotojų seminaras

Bibliotekų darbuotojų seminaras

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka mini įkūrimo 65–metį. Ta proga Viešosios bibliotekos ir padalinių darbuotojam, bendradarbiaujant su Plungės viešąja biblioteka, surengtas pramoginis, kultūrinis - edukacinis kvalifikacijos kėlimo išvažiuojamasis seminaras po Žemaitijos kraštą.

Plungės viešojoje bibliotekoje, susipažinome su puoselėjančia unikalias idėjas, atgaivinančia Žemaitijos krašto kultūros istoriją, inovatyvia, modernia bibliotekos veikla. Lankėmės kunigaikščių Oginskių rūmuose įkurtame Žemaičių dailės muziejuje ir apžiūrėjome išskirtinę Pasaulio žemaičių menininkų parodą, rūmų biblioteką, kurioje saugomos vertingos knygos iš istoriko Zenono Ivinskio, kitų žemaičių knygų kolekcijų. Apsilankę rašytojos J. Žemaitės tėviškėje – memorialiniame muziejuje išgirdome J.Žemaitės gyvenimo istoriją, susipažinome su jos rašytiniu paveldu. Tai pat autentiškų daiktų pagrindu atkurta iš tų pačių apylinkių kilusio žymaus žemaičių medžio drožėjo Stanislovo Riaubos memorialine ekspozicija, žemaičių krašto buities ir ūkio padargų surinkta ekspozicija.

Išmanusis Platelių dvaro parkas, pažintinė išvyka laivu po savo grožiu ir didingu kraštovaizdžiu užburiantį vieną ryškiausių gamtos kultūros objektų, Platelių ežerą, paliko stebinantį įspūdį. Visiems dalyviams labai patiko žemaičių kulinarinis paveldas ir edukacija, kuria ir pabaigėme savo kultūrinę pažintinę kelionę. Jos metu pajutome kaip nuoširdžiai savo kraštą myli, saugo ir juo didžiuojasi žemaičiai, vis atrasdami naujų saugotinų vertybių ir jų pateikimo būdų. Parsivežėme gerų įspūdžių ir idėjų.

Kauno rajono viešosios bibliotekos kvalifikacinį seminarą, organizuotą pagal projektą, iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Vilgemina Puskunigienė