Pradinis Naujienos Vasaros akimirkos Saulėtekio bibliotekoje

Vasaros akimirkos Saulėtekio bibliotekoje

Vasara Saulėtekio bibliotekoje prabėgo įdomiai, kūrybingai, linksmai ir prasmingai. Skatinant skaitymą, vyko garsiniai skaitymai apie Lietuvos istoriją, papročius, tradicijas, šventes, apie ruginės duonos svarbą, ilgą lino kelią, kankles, valgius. Tai nuostabi pažintis su mūsų šaknimis, įpročiais, kurie būdingi tik mums, lietuviams.

Nuolat vykdavo įvairios teminės, edukacinės („Gudrioji knygos paieška“, „Sakinukai iš knygų pavadinimų“) bei kūrybinės veiklos: iliustracijų piešimai, atvirukų kūrimas(„Kauno rajonui 65“), teminiai piešimai (ne tik ant popieriaus, bet ir lauke ant asfalto su kreidelėmis), Lego konstruktorių konstravimas, dėlionių dėliojimo varžytuvės, šaškių mini turnyrai, filmukų peržiūros juos aptariant, įvairūs stalo žaidimai.

Bibliotekoje per vasarą įvyko net keli susitikimai su KTU dėstytoja, keramike, grafike, edukatore Indraja Raudonikyte. Buvo pristatyta vaikų darbų iš molio parodėlė, papasakota apie protėvių indų kūrimo įpročius, kokios priemonės buvo naudojamos marginimui, kaip puodžiai kuria šiandien, kaip dega krosnyje, ženklina savo kūrinius.

Pasitinkant Žolinių šventę bibliotekoje įvyko grafikos darbų ciklo „Žalios žalios žolyno akys“ pristatymas. Žmogaus ir gamtos santykis autorės kūryboje buvęs svarbus ir artimas. Gamta mums suteikusi erdves ir galimybes peizažų ir natiurmortų kūrybai. Trapios linijos primena baltiškus ornamentus, mandalas.