Pradinis Naujienos Kaniterapija (šunų terapija) bibliotekoje

Kaniterapija (šunų terapija) bibliotekoje

Sakoma: laimė turi tokią savybę, kad ja pasidalinus, ji nesumažėja ir vyksta stebuklai: žmonės tampa geresni, laimingesni. Stebuklas slypi paprastume! Tai pajautėme vieną penktadienį Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje kai Iš Vilniaus atvyko kaniterapeutė Joana Grygutis su savo terapijos padėjėjų grupe. Viešnios paruošusios du terapinius šunis: Labradoro retriverę Kia ir karaliaus kavalieriaus Karolio spanielį Lu. Susirinkusiems papasakojo apie savo veiklą apie šuns ir žmogaus santykius ir pateikė užduočių bei žaidimų.

Kaniterapija – tai viena iš daugelio gyvūnų terapijos šakų. Kaniterapija siūloma kaip kompleksinio gydymo dalis, reabilitacijos būdas. Glostant šunį sumažėja žmogaus pulso dažnis, atsipalaiduoja raumenys, kvėpavimas tampa tolygus. Kaniterapija yra lengvesnis būdas įveikti sunkius, kartais labai nuobodžius reabilitacijoje taikomus pratimus, sukelia teigiamas emocijas, paskatinimus.

Į užsiėmimą atvyko Garliavos neįgaliųjų bendruomenės nariai. Viena jų labai bijojo šunų, mat turėjo nekokią patirtį vaikystėje, bet šio užsiėmimo metu savo nuomonę pakeitė ir net išdrįso paglostyti šunelį.Visi aktyviai dalyvavo terapijoje ir liko labai patenkinti. Tuomet šunelius nuvedėm į vaikų vasaros stovyklą, vykstančią bibliotekoje. Kokias emocijas patyrė vaikai sunku nusakyti žodžiais, tad dalinamės susitikimo akimirkomis.