Pradinis Naujienos Seminaras rajono bibliotekų darbuotojams

Seminaras rajono bibliotekų darbuotojams

Būti bibliotekininku, tai būti komunikabiliu, išradingu, motyvuotu, mėgiamu, eksperimentuojančiu, tyrinėjančiu aplinką, turinčiu idėjų ir buriančiu bendruomenę įvairioms veikloms. Tai uždavinys, kurį sprendėme mokydamiesi Viešosios bibliotekos organizuotame 2 dienų seminare „Bibliotekininko kaip kultūros proceso ir erdvių kuratoriaus vaidmuo bendruomenėje“. Mokymus vedė asociacijos „Kūrybinės jungtys“ lektoriai Milda Laužikaitė ir Justas Tertelis. Seminaras vyko pagal viešosios bibliotekos parengtą darbuotojų kvalifikacijos kėlimo projektą „Bibliotekininko sėkmė - mokytis įveikti naujus iššūkius“, kurį parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Užsiėmimų metu, kurie tikrai buvo aktyvūs, apžvelgėme XXI amžiaus bibliotekos viziją ir bibliotekininko vaidmenį greitai besikeičiančioje visuomenėje. Išgryninome vieną svarbiausių tikslų - santykio su bendruomene formavimas. Lektoriai pateikė nemažai patirties pavyzdžių kaip iš mažos idėjos išauga gražūs kultūriniai projektai, kurie tampa vienijančia bendruomenės dalimi, nes ir pati įsitraukia į kultūros procesą.

Seminaro metu ne tik pasisėmėme žinių, bet ir patyrėme kūrybinės bendrystės jausmą, geriau pažinome ir išbandėme savo galimybes. Visiems patiko kurti 2025 m. ateities biblioteką.

Dėkojame seminaro lektoriams, asociacijos „Kūrybinės jungtys“ direktorei M. Laužikaitei ir Justui Terteliui asociacijos mokymų programos kūrėjui ir fasilitatoriui už įdomų seminaro formatą, išprovokavimą pokyčiams, puikų ryšio tarp dalyvių kūrimą ir pasitenkinimo jausmą kiekvieno širdyje. Įgyta patirtis tikrai pasitarnaus plečiant kultūrinę pasiūlą savo bendruomenei.

Projekto autorė Vilgemina Puskunigienė