Pradinis Naujienos Rekomendacijos: kokias elektronines knygas paskaityti?

Rekomendacijos: kokias elektronines knygas paskaityti?

Rekomenduojame paskaityti knygų iš elektroninės „Vyturio“ leidyklos bibliotekos.

Ignas Šeinius „Kuprelis“. Veiksmas vyksta neįprastoje aplinkoje: sename Kuprelio malūne. Pagrindinis romano veikėjas Olesius – neeilinė, savitai tragiška asmenybė, pasižyminti jausmų stiprumu, išgyvenimų gilumu, meniniais sugebėjimais.

Fiodaras Dostojevskis „Nusikaltimas ir bausmė“. Vienas iš sudėtingiausių ir garsiausių kūrinių pasaulinėje literatūroje. Tai tarsi psichologinė vieno nusikaltimo ataskaita. Veiksmas vyksta 19 a. Rusijoje. Tai skurdus ir skaudus tautos gyvavimo laikotarpis. Pagrindinio veikėjo, vargšo studento Raskolnikovo, įvaizdis atskleidžia esminę romano mintį. Raskolnikovas dėl pinigų stygiaus nebegali tęsti mokslų universitete ir pradeda daug mąstyti apie bet kokią išeitį iš slegiančios padėties. Jo paveikslas įkūnija vargingą, niekingą, žmogaus vardo nevertą egzistavimą.

Erich Maria „Trys draugai“. Knyga, kurią apibūdinti žodžiais yra labai sunku. „Trys draugai“ – liūdnas romanas apie draugystę ir tragišką meilę. Tai knyga apie save, sugrįžusį iš karo ir bandantį stotis ant kojų. Tai istorija apie draugystę, gerumą ir meilę.
V.Mykolaitis – Putinas “Altorių šešėly“. Romane, kaip ir lyrikoje, Putinas vaizduoja vidinius žmogaus išgyvenimus, jam labiausiai rūpi žmogaus dvasiniai konfliktai. Šis Vinco Mykolaičio Putino romanas dar tebelaikomas geriausiu psichologiniu intelektualiniu romanu lietuvių literatūroje.

Antanas Škėma „Balta drobulė“. Išeivijos kritika pabrėžia, kad “Balta drobulė” – autobiografinis romanas, atskleidęs sunkų, kupiną praradimo skausmo paties autoriaus gyvenimą, emigranto dalią. Romanas skatina mąstyti, įpareigoja, ragina kovoti už geresnį pasaulį.

Visas šias knygas rasite elektroninėje Vyturys.lt. Prisijungimo kodą galite gauti paskambinę tel. 8 37 551794 darbo dienomis 9–17 val.

Rekomendacijos ką paskaityti portale ibiblioteka.lt. Visomis portalo paslaugomis galima naudotis prisijungus prie portalo su LIBIS skaitytojo pažymėjimu. Video instrukciją, kaip naudotis portalu galite rasti https://cutt.ly/7t8b5au

Bradbury Ray „Pienių vynas“. „Pienių vyne“ paprastai ir jautriai pasakojama apie vaikystę ir senatvę, laimingą gyvenimą ir mirtį. Pienių vynas – gėrimas ir kartu metafora, atskleidžianti augant įgyjamos patirties saldumą ir kartumą. Šią knygą galima skaityti ne vieną kartą... Ją beskaitant susimąstai. Kas yra mirtis? Tiksliau, kas būna po to, kai numiršti? Kas yra tradicijos? Ką reiškia šeima? Kur slepiasi laimė? Ir ar, apskritai ji yra? Ir begalės kitų klausimų.

Sandra Brown „Pavydas“. Ši rašytoja man patinka tuo, kad sugeba savo kūryboje suderinti detektyvinę liniją, meilės istoriją, erotines scenas bei išlaiko paslaptį ir intrigą iki paskutinio puslapio. Ši knyga ne išimtis. Aštrus ir nenuspėjamas siužetas tiesiog prikausto prie knygos puslapių.

Santa Montefiore „Sodininkas iš Prancūzijos“. Turinys gana paprastas: susvetimėjusių londoniečių šeima atsikelia į kaimą. Prieš daug metų šioje vietoje Žanas Polis išgyveno nuostabią meilę ir dabar grįžo į sodybą prikelti mirusio sodo. Skaitykite daugiau: Dvi meilės ir dvi neištikimybės istorijos, tik labai skirtingos... Romanas savitas struktūra, skyrių pavadinimais, pasakojimo maniera ir liūdnai viltinga vienos meilės istorijos pabaiga.

Laura Sintija Černiauskaitė „Kvėpavimas į marmurą“. Tai skausminga šeimos drama, pasakojanti apie vyro ir moters santykius, sudėtingą vaikystės pasaulį. Šio romano probleminė ašis – skausmingi žmonių tarpusavio santykiai, analizuojami ne socialiniame kontekste, piešiami ne ryškiu realistiniu ar postmodernistiniu braižu, o kaligrafiškais poetizmais, mėginant apčiuopti psichologinę, prigimtinę žmogaus gelmę.

Rūta Šepetys „Tarp pilkų debesų“. Pasakojimas apie neišsemiamas žmonių galimybes ir sugebėjimą nepasiduoti net sunkiausiomis akimirkomis. Tai istorija apie meilę ir džiaugsmą, skausmą ir netektis. Ir begalinį tikėjimą, kad galiausiai viskas bus gerai.