Pradinis Naujienos Saugesnio interneto savaitė ir projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymai Ežerėlio bibliotekoje

Saugesnio interneto savaitė ir projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymai Ežerėlio bibliotekoje

Vasario mėn. 11 ir 12 dienomis Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ežerėlio padalinyje vyko nemokami skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiesiems pagal projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” programą „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“. Skaitmeninio raštingumo mokėsi 11 Ežerėlio gyventojų. Mokymus vedė lektorė Diana Šarakauskaitė.

Šioje mokymo programoje besimokantieji sužinojo apie prekių ir pasaugų palankiausiomis kainomis saugų įsigijimą internetu, kaip skelbimų portaluose bei socialiniuose tinkluose parduoti prekes ar nebereikalingus daiktus. Sužinojo ir apie e. bankų teikiamas paslaugas internete.

Taip pat gyventojai stebėjo tiesioginę transliaciją internetu „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“
Pasibaigus mokymams kursų dalyviai gavo pažymėjimus, kurie atitinka Europos Komisijos rekomenduojamus skaitmeninių gebėjimų sistemos 1 – 2 lygius (,,DigComp“ 2.1 ).

Projektą “Prisijungusi Lietuva” įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Vasario mėn. 12 d. Ežerėlio bibliotekoje apsilankė Ežerėlio pagrindinės mokyklos moksleiviai su informacinių technologijų mokytoja Daiva Varškevičiene. Pamokoje buvo diskutuojama, kaip saugiai elgtis internete, kokie tyko pavojai ir kaip jų išvengti, kaip reaguoti į nepažįstamųjų kvietimus draugauti, susitikti ir pan., akcentuota, kad nereikėtų viešinti jokios asmeninės informacijos internete. Kalbėjomės ir apie tai, kad internetas turi ir teigiamų aspektų. Tai puiki vieta bendrauti su draugais, dalintis muzika ir žiniomis.

Pamokos metu vaikai dalyvavo edukacinėje veikoje „Interneto tyrėjas“ ir interaktyvioje veikloje „Laikas prisijungus ir atsijungus“. Taip pat peržiūrėti ir aptarti keli mokomieji filmukai iš serijos „Internetas keičia ne tik mūsų gyvenimo būdą“.

Roma Mickevičienė Ežerėlio bibliotekos vyr. bibliotekininkė