Pradinis Naujienos Lietuvos istorijos pažinimo kelionė Ringaudų bibliotekoje

Lietuvos istorijos pažinimo kelionė Ringaudų bibliotekoje

Vasario 14 dieną Ringaudų bibliotekoje vyko Lietuvos istorijos pažinimo kelionė su Ringaudų pradinės mokyklos 4 klasės mokiniais. Šiais skaitymais Ringaudų biblioteka drauge su Ringaudų pradinės mokyklos vaikais minėjo Valstybės Atkūrimo dieną. Justino Žilinsko knyga „mano Vilnius mano“ pakvietė į kelionę po Vilnių su dviem draugais – Aiste ir Simu.

Mokiniai su knygos herojais Aiste, Simonu bei metraštininku leidosi į nuotykius. Jie šuoliavo per laiką, nėrė į Vilniaus paslaptis. Nuotykiai prasidėjo Antakalnio g. 25. Valdovų rūmuose buvo intriga su pirma šakute atkeliavusia į Vilnių, susitikimas su karaliene Barbora. Kiek nerimo ir baimės buvo, kai reikėjo skubėti į Pilies gatvę – Baltąjį Štralį, nepatikėsite - su Vasario 16 – tosios akto originalu! Multimedijų pagalba klaidžiojome Antakalnio, Pylimo gatvėmis, užsukome į Signatarų namus, aplankėme Valdovų rūmus jau dabartiniame Vilniuje. Įdomu buvo keliauti po Lietuvos istoriją laiku – iš praeities į dabartį!

Vasario 14-osios vakarą Ringauduose vainikavo režisieriaus Raimondo Vabalo filmas „Skrydis per Atlantą” apie 1933 metais vykusį Dariaus ir Girėno skrydį lėktuvu "Lituanika" per Atlantą.

Šiandien gimtadienį švenčia Lietuva; drąsiai ženkime į ateitį, pažindami praeitį, kartu švęskime ir kurkime!

Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkė Vilija Mitkuvienė