Pradinis Naujienos Vasario 10–15 dienos Panevėžiuko bibliotekoje

Vasario 10–15 dienos Panevėžiuko bibliotekoje

Vasario 10–15 dienomis visoje Lietuvoje vyko saugesnio interneto savaitė. Vienydamiesi su visa Prisijungusia Lietuva

Panevėžiuko bibliotekoje ir vaikai, ir suaugę stebėjome tiesiogines transliacijas, studijavome knygą Saugus ir draugiškas internetas moksleiviams, tai itin geras vadovas aktyviai internetu besinaudojantiems vaikams, kuriems dar nėra informatikos pamokų. Po to atlikome testą, ar esame saugūs internete. Paaiškėjo, jog tai buvo išties naudinga, nes kai kurie vaikai yra labai linkę tikėti tuo, kas jiems pateikiama internetu, o po šių naujų patirčių bus atsargesni tiek pasitikėdami nepažįstamais žmonėmis, tiek pateikdami informaciją apie save.

Toji savaitė nebuvo vien saugaus interneto, rinkome Metų knygą, beveik vienbalsiai nubalsavome už Audronės Meškauskaitės ir Aurinos Venislovaitės „Istorijos skanėstai“. Šioje knygoje pateikta tikrai daug įvairių „skanėstų“ iš Lietuvos ir žmonių istorijų ir ši knyga patiko ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Maloniai nustebino Babtų lopšelio - darželio padėka už dalyvavimą darželio projekte „Vaikystės takeliai“, su vaikais piešėme piešinius, buvo džiugu, kad kai kurie vaikai prie savo vaikystės takelių prijungė ir takelį į biblioteką.

Pasitikdami Lietuvos gimtadienį, puošėme biblioteką, skaitėme Kazio Borutos „Dangus griūva“, studijavome Nepriklausomybės paskelbimo akto kopiją, dailyraščiu rašėme Maironio „Lietuva brangi“ ir dalyvavome šventiniuose renginiuose kartu su seniūnijos bendruomene.

Artimiausias numatomas renginys‚ “Ir aš esu išdidus, kad esu savo krašto žmogus“ skirtas Lietuvių kalbos dienoms bei Kauno rajono 65–mečiui, vasario 26 d. Kazio Borutos kūrybos garsiniai skaitymai. 

Panevėžiuko vyr. bibliotekininkė Laima Tamulienė