Naujienos

Kazio Borutos kūrybos skaitymai Karmėlavos, Neveronių ir Ramučių bibliotekose

Vasario 24 dieną, minint rašytojo kraštiečio Kazio Borutos 115-ąsias metines, Kauno rajono Karmėlavos, Neveronių ir Ramučių bibliotekos pradėjo skaitymų ciklą skirtą Lietuvių kalbos dienoms ir Kauno rajono 65-mečiui. Bibliotekos pakvietė į garsinius rašytojo Kazio Borutos, lietuvių literatūros klasiko, novatoriško romano kūrėjo, lietuvių pasakų eiliuotojo kūrybos skaitymus „Ir aš esu išdidus, kad esu savo krašto žmogus“.

Ankstyvą pirmadienio rytą Karmėlavos bibliotekoje prasidėjo rašytojo Kazio Borutos kūrybiniai skaitymai. Susipažinę su autoriumi ir jo kūryba, K.Borutos pasaką „Dangus griūva“ garsiai skaitė Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos 2a kl. mokiniai ( auklėtoja J.Zernovienė). Skaitydami pasaką, vaikai mėgdžiojo gyvūnų garsus, aptarinėjo veikėjų poelgius. Susiskirstę komandomis, atlikinėjo užduotis: kiekviena komanda turėjo sugalvoti kuo daugiau žodelių, kurie kuo plačiau apibūdintų knygos herojus, bei sukurti pasakai plakatą. Vaikams patiko pasaka apie gyvūnus, kurios savitumą lemia pasakos rimuoti sakiniai , todėl didžiausią įspūdį knyga palieka, kai skaitoma garsiai. Atlikę užduotis, pažiūrėjome šiai pasakai sukurtą animacinį filmuką .

Pirmadienį Ramučių biblioteka pakvietė į garsinius rašytojo Kazio Borutos kūrybos skaitymus. Bibliotekoje apsilankė Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus pirmokai ir trečiokai. Moksleiviai buvo supažindinti su autoriaus kūryba, pristatyta autoriaus knyga ,,Dangus griūva‘‘, kurioje sudėta net 51 pasaka. Su pirmokais (mokytoja V.Raščiuvienė) skaitėme ir aptarinėjome pasaką,, Lapės ir gervės vaišės‘‘. Trečiokai ir jų mokytoja Lina Bublienė pasirinko pačią mylimiausią vaikų pasakėlę ,,Dangus griūva‘‘ apie bailų mažą katinėlį, ant kurio užkritęs kopūsto lapas privertė drebėti iš baimės ir įbaugino kitus miško žvėris. Šią pasaką išraiškingai perskaitė trečiokės Estela ir Lukrecija. Pertraukų metu vaikai buvo kviečiami pažiūrėti animacinį filmuką ,,Dangus griūva‘‘, o savo įspūdžius perteikė piešdami patikusius personažus.

Vasario 24 dieną Neveronių biblioteka pakvietė Neveronių gimnazijos 4 kl. mokinius ir jų auklėtoją Violetą Gelažnikienę į Kazio Borutos kūrybos pamoką. Iš pradžių su gimnazistais aptarėme kas yra pasakos ir kodėl jos yra kuriamos. Kraštiečio K.Borutos kūrybai apžvelgti peržiūrėjome jo biografijos ir literatūrinio palikimo skaidres. Garsiai skaityti pasirinkome autoriaus gražiausią pasaką ,,Dangus griūva“. Pabaigai šią pasaką peržiūrėjome video įraše ir aptarėme, kuris variantas labiau patiko. Na ir galiausiai išsiaiškinome šios pasakos siunčiamą pamokančią žinutę, kad niekada nereikia meluoti ir nesisavinti ne savo daiktų.

Estafetę perduodame Domeikavos, Lapių, Eigirgalos, Užliedžių , Vandžiogalos bibliotekoms. Šiose bibliotekose garsiniai skaitymai vyks vasario 25 dieną.

Renginio organizatoriai - Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos Kauno rajono skyrius.

Karmėlavos padalinio vyr. bibliotekininkė Daiva Jankauskienė 
Neveronių padalinio vyr. bibliotekininkė Gražina Grybienė
Ramučių padalinio vyr. bibliotekininkė Vida Stavavojienė