Pradinis Naujienos Dalyvavimas „Saugesnio interneto“ ir „Iš knygų apie Lietuvos istoriją“ akcijose Pagynės bibliotekoje

Dalyvavimas „Saugesnio interneto“ ir „Iš knygų apie Lietuvos istoriją“ akcijose Pagynės bibliotekoje

Vasario 11 – 14 bibliotekoje minėjome saugaus interneto savaitę. Žiūrėjome tiesiogines transliacijas temomis „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“ ir „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?“, dalyvavome įvairiausiose edukacinėse veiklose iš https://www.epilietis.eu/. Taip pat vyko kūrybiniai užsiėmimai Minecraft pasaulyje. Kūrėme mėlynąjį meškiuką, kuris apsaugo internetą nuo įvairiausių blogybių.

Vasario 14 d. dalyvaujame akcijoje „Iš knygų apie Lietuvos istoriją“ artėjančios Vasario 16 - tosios proga. Skaitėme „Istorijos skanėstai“. Istorija – rimtas mokslas apie svarbius įvykius, galingus didvyrius ir reikšmingą praeitį. Tie praeities įvykiai tokie reikšmingi, kad net po daugybės metų apie juos rašo vadovėliai ir mokosi mokiniai. Rimtoji istorija – mūsų žinių duona – labai reikalinga ir sveika, tačiau kartais taip norisi ko nors skanaus...

„Istorijos skanėstai“ – tai nelabai rimti mūsų šalies praeities įvykiai, smagios detalės, pamirštos smulkmenos, į vadovėlius netilpę istorijos trupiniai. Kokių saldumynų į skrydį per Atlantą pasiėmė Darius ir Girėnas? Kokiame pliaže deginosi Lietuvos prezidentas Antanas Smetona? Kas lietuvius išmokė žaisti krepšinį ir kiek blusų įstrigo Baltijos gintaruose? Knygoje „Istorijos skanėstai“ – šmaikštus, linksmas ir netikėtas Lietuvos istorijos gabalėlis. Vaikams tokia informacija įdomi, tačiau sunkiai įsimenama, todėl įgytas žinias perkėlėme į Minecraft pasaulį. Čia apsigyveno Lietuvos gynėjas "Minecraft kareivis" ir geriausias rašytojo ir kunigo Juozo Tumo - Vaižganto draugas taksas Kaukas, kurį sutikome skaitytoje knygelėje.

Pagynės bibliotekos vyr. bibliotekininkė G. Ščiukauskaitė