Pradinis Naujienos Vaikų centre praūžė saugesnio Interneto savaitė

Vaikų centre praūžė saugesnio Interneto savaitė

Saugesnio interneto savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir technologijomis. Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų centras prisidėjo prie šios iniciatyvos jau 17 metus iš eilės ir kvietė dalyvauti įvairiose veiklose.

Siekdami kuo labiau atkreipti jaunųjų lankytojų dėmesį ir linksmiau bei įdomiau įtraukti juos į vykdomas bibliotekos veiklas, visą savaitę, pirmą kartą bibliotekoje, svečiavosi juodasis kompiuterių „hakeris“, interneto platybių piratas ir spalvingasis kompiuterių virusas. Visus šiuos personažus įkūnijo bibliotekos darbuotojos Ž. Kazakevičienė ir K. Meilutė.

Juodasis kompiuterių „hakeris“ bibliotekos lankytojus skatino pasinerti į interneto gelmes. Kartu su lankytojais sprendė įvairias gyvenimiškas situacijas, gilino žinias interaktyviame teste apie saugų elgesį ir, žinoma, „laužė“ galvas interaktyvioje viktorinoje apie interneto įdomybes, socialinių tinklų subtilybes ir dar daug kitų įdomių dalykų apie skaitmeninį pasaulį.

Vykusioje interaktyvioje matematikos-informacinių technologijų pamokoje „Kodų paslaptys internete“ dalyvavo Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos 9 klasės moksleiviai kartu su matematikos mokytoja Roma Kuršvietiene. Jos metu visi diskutavo apie saugų elgesį internete ir išbandė save kitoje interaktyvioje viktorinoje apie internetą ir dvimačius paslaptingus kodus.

Rimtasis interneto platybių piratas ir spalvingasis bibliotekos virusas kvietė plačiau pažinti kompiuterinius virusus, kenkėjiškas programas ir kitus įvairius pavojus, slypinčius internete. Su susirinkusiais jaunaisiais bibliotekos lankytojais lankstė popierinius kompiuterių kirminus ir diskutavo apie tai, ką reikia daryti, kad būtume saugūs internete.

Piratas ir virusas kartu su Garliavos A. Mitkaus mokyklos 5 klasės moksleiviais ir jų informacinių technologijų mokytoja Rita Kabašinskiene dalyvavo interaktyvioje viktorinoje apie saugų naudojimąsi interneto teikiamomis paslaugomis ir smagioje užduotyje apie tinkamų ir netinkamų nuotraukų skelbimą elektroninėje erdvėje. Integruotoje lietuvių kalbos ir informacinių technologijų pamokoje „Interaktyvių bitučių nuotykiai“ su moksleiviais aptarė šios savaitės svarbą ir dalyvavo saugių slaptažodžių dirbtuvėse. Antroje pamokos dalyje kalbėjo apie paslaptingą bitučių gyvenimą ir kartu su robotukais-bitutėmis bandė įveikti knygų labirintus. Šioje pamokoje dalyvavo Garliavos Adomo Mitkaus 1 klasės moksleiviai kartu su savo mokytoja Rūta Jackūniene.

„Elkimės su kitais taip, kaip norėtume, kad elgtųsi su mumis!“
Linkime visada būti saugiais ne tik virtualiame pasaulyje, bet ir realiame!!!

Daugiau apie vykstančias mėnesio veiklas moksleiviams galite rasti čia:
https://www.krsvbiblioteka.lt/lt/ivykiaii/37-renginiai/5798-renginiai-6a

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vyr. bibliotekininkė Živilė Kazakevičienė