Naujienos

Saugesnio interneto savaitė Raudondvaryje

Vasario 11, 12 dienomis Raudondvario bibliotekoje vyko įvairūs užsiėmimai vaikams, skirti Saugesnio interneto savaitei. Užsiėmimuose dalyvavo Kauno rajono Raudondvario A. ir A. Kriauzų pradinės mokyklos mokiniai. Vaikai sprendė testą „Ar esi saugus internete“, taip pasitikrindami, savo saugaus interneto naudojimosi žinias, kartu su mokiniais aptarėme teste buvusius klausimus ir jų atsakymus.

Vaikams labai patiko edukacinis užsiėmimas „Apuoko pamokėlės“, kuriame reikėjo pagal tris skirtingas temas teisingai sudėlioti kortelės į 4 vientisas istorijas eiliškumu KIŠKIS – LAPĖ – APUOKAS, o rezultate buvo gaunamos neatsargaus naudojimosi internete situacijos, kokios yra kiškio neatsargaus elgesio pasekmės, kaip iš to pasipelno lapė ir koks šių situacijų apuoko moralas. Mokinius taip pat sudomino edukacija „Nuotraukų skelbimas internete“. Edukacijos metu vaikai buvo informuoti, kokių nuotraukų nederėtų viešinti internete, pasakojama apie tai, kaip kiti žmonės gali pasinaudoti nuotraukomis, jas kopijuoti ir panaudoti negeriems tikslams. Vėliau mokiniams buvo duotos įvairios nuotraukos: patiekalų, žmonių, miesto, gamtos, pastatų, pateiktas nuotraukas edukacijos dalyviai turėjo paskirstyti į dvi grupes – „Tinkamas viešinti internete“ ir „Netinkamas viešinti internete“.

Dalyvaudami Saugaus interneto savaitės veiklose vaikai įgijo daugiau žinių apie internete tykojančius pavojus ir kaip reikėtų jų išvengti.