Pradinis Naujienos Saugesnio interneto savaitė Ramučių bibliotekoje

Saugesnio interneto savaitė Ramučių bibliotekoje

Vasario 11 dieną į Ramučių biblioteką paminėti saugesnio interneto dienos buvo pakviesti Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus trečiokai ir jų mokytoja Lina Bublienė . Saugesnio interneto dienos tikslas-atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Rytmečio ,,Saugaus interneto ABC'', metu vaikai sužinojo apie saugų internetą, pavojus tykančius virtualioje erdvėje, kaip bendrauti su žmonėmis sutiktais internete, kaip reaguoti į elektronines patyčias.

Trečiokams buvo pristatyta užduotis apie asmens duomenų naudojimą-,,Pranuko anketa‘‘ Mokiniai dirbo grupelėmis ir atsakinėjo į anketos klausimus, kokią informaciją apie save galima pateikti ir kokios informacijos viešinti negalima. Džiugu, kad vaikai teisingai atsakė į anketos klausimus, parodydami puikias žinias.

Vasario 13 dieną Ramučių bibliotekoje apsilankė Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus antrokai lydimi savo mokytojos Reginos Zubkovos. Edukacinės pamokėlės metu mokiniai buvo supažindinti su saugaus elgesio internete pagrindais, panaudojant kiškio, lapės ir apuoko personažus. Rezultate gaunamos situacijos, kokios yra kiškio neatsargaus elgesio internete pasekmės, kaip iš to pasipelno lapė ir koks toje situacijoje yra apuoko moralas.

Pamokėlės metu vaikai pagilino savo žinias apie asmens duomenų viešinimą . Susiskirstę į grupeles atsakė į anketos'' klausimus , o norintieji sprendė saugaus interneto testą.

Saugesnio interneto savaitė renginiuose sudalyvavo 30 gimnazijos moksleivių.

Ramučių padalinio vyr. bibliotekininkė Vida Stavavojienė