Pradinis Naujienos Saugesnio interneto savaitė Karmėlavos bibliotekoje

Saugesnio interneto savaitė Karmėlavos bibliotekoje

Karmėlavos biblioteka prisijungė prie saugesnio interneto savaitės veiklų, kurių tikslas skatinti vaikus saugiai naudotis kompiuteriu. Kompiuteris yra visur: bibliotekose, mokyklose, namie. Tačiau, norint naudotis juo, reikia laikytis tam tikrų taisyklių, ypač vaikams. Karmėlavos bibliotekoje apsilankė Balio Buračo gimnazijos 4b klasės mokiniai kartu su auklėtoja D. Kalvaitiene.

Vaikai sužinojo, kad technologijos teikia didžiulę naudą, bet nereikia pamiršti ir pavojų, kurie tyko internete: „netyčia“ galime atskleisti savo asmens duomenis ką tik sutiktiems draugams, atsakyti į nepageidaujamus laiškus, nutekinant informaciją apie save , atskleisti savo slaptažodžius, kuriais gali pasinaudoti nepažįstami asmenys blogiems tikslams, nutekinti informaciją apie tėvus ir jų uždarbį ir t.t. Perskaitėme J.Moore-Mallinos knygą „Saugus internetas“, kurios veikėja manė, kad bendrauti su nepažįstamais žmonėmis internetu-nieko baisaus. Su mokiniais aptarėme, kur mergaitė pasielgė neteisingai. Pamokos metu atlikome įvairias užduotis.

Pasidalinę į tris komandas, žaidėme žaidimą „Internete žaidžiu saugiai“. Pagal ištrauktas temas, mokiniams buvo išdalintos kortelės, kuriose kiškio, lapės ir apuoko personažų citatos. Vaikai privalėjo sugrupuoti atsakymus į vientisas istorijas, kaip konkrečioje situacijoje elgtis saugiai. Pildėme ir „Pranuko anketą“, aptarėme, kokia informacija yra saugi ir kokią informaciją galime pateikti internetinėje erdvėje. Visi smagiai peržiūrėjome vaizdinę medžiagą „Kad kompiuteris netaptų priešu“. Įgytas žinias mokiniai sumaniai pritaikys praktikoje ir internetinėje erdvėje elgsis atsakingai.

Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D.Jankauskienė