Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje įsibėgėja saugesnio Interneto savaitė

Viešojoje bibliotekoje įsibėgėja saugesnio Interneto savaitė

Saugesnio interneto savaitė visame pasaulyje jau minima 17-ąjį kartą. Prasidėjusi kukliais renginiais išaugo į plataus masto ir populiarumo iniciatyvą, kuri minima daugiau nei 150 pasaulio šalių. Jos tikslas - atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka jau ne pirmą kartą prisideda prie šios iniciatyvos ir visą savaitę kviečia dalyvauti įvairiose veiklose.

Pirmadienį ir antradienį kartu su juoduoju „hakeriu“, kuris vis bando kažką „nulaužti“, ir bibliotekos lankytojais leidomės į interneto gelmes. Sprendėme įvairias gyvenimiškas situacijas, atsirandančias internete, pagilinome žinias interaktyviame teste apie saugų elgesį ir žinoma „laužėme“ galvas interaktyvioje viktorinoje su programa „Kahoot“ apie interneto įdomybes, virusus, socialinius tinklus ir kt.

Taip pat svečiuose apsilankė Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos 9 klasės moksleiviai kartu su matematikos mokytoja Roma Kuršvietiene. Diskutavome apie saugų elgesį internete ir išbandėme save kitoje interaktyvioje viktorinoje apie internetą ir dvimačius paslaptingus kodus. Savaitė bibliotekoje dar tik įsibėgėja ir bibliotekininkė Ž. Kazakevičienė šią savaitę tapusi ne bibliotekininke kartu su savo kolegomis kviečia nepraleisti progos ir apsilankyti bibliotekoje! Juk negali žinoti kokių dar įdomių staigmenų Tavęs gali laukti!

Daugiau apie vykstančias veiklas galite rasti čia:
https://www.krsvbiblioteka.lt/lt/ivykiaii/37-renginiai/5798-renginiai-6a

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vyr. bibliotekininkė Živilė Kazakevičienė