Naujienos

Geriau vieną kartą pamatyti, negu daug kartų išgirsti

Geriau vieną kartą pamatyti, negu daug kartų išgirsti

Gruodžio 4 d. Viešosios bibliotekos ir padalinių darbuotojai išvyko į Marijampolės P. Kriaučiūno viešąją biblioteką, norėdami pasisemti patirties iš labai novatoriškos ir šiuolaikiškos bibliotekos. Nuoširdžiai dėkojame direktorei D. Kirtiklienei ir puikiam, darbščiam kolektyvui už gražų priėmimą, o ypač už turtingą veiklą, kuria dalinotės ir įkvėpėte mus ieškoti naujų idėjų kitiems metams.

Marijampolės bibliotekoje pamatėme ne tik įdomias parodas, kurios sušvinta neoninėje šviesoje, bet ir Medijų erdves, kuriose virtuali realybė, video filmai ir vinilinės plokštelės traukia vaikus ir jaunimą kūrybiškai ir įdomiai leisti laiką. Multicentras –interaktyvaus mokymosi vieta su edukacinėmis laboratorijomis: Dizainu, Muzika, Kalba, Mokslu, Technika ir kt. Ir jaunajam marijampoliečiui nepasinaudoti šiuolaikiškomis technologijomis būtų tiesiog neįmanoma. Jie čia su šeima, su klase, su draugais įgyvendina savo kūrybinius sumanymus, o jei savo neturi, gauna pasiūlymų iš darbuotojų.
Sužinojome, kiek laiko ir energijos reikėjo įdėti kuriant Marijampolės krašto internetinį portalą noriuzinoti.lt, kuriame gausu žinių apie krašto istoriją, garsiausius žmones, paveldą. Sudomino idėja suskaitmeninti miestelio senąsias kapines, miesto gatves.
Kad biblioteka yra visų žmonių namai puikiai įrodo surengta šventinė neįgaliųjų darbų paroda bei vykstantis jų šachmatų turnyras.
Tikimės, kad bendraudami, dalindamiesi patirtimi ir įspūdžiais su kolegomis iš Marijampolės P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos, ne tik praplėtėme savo akiratį, bet ir gavome žinių, kurios bus naudingos mums ateinančiam laikotarpiui naujom iniciatyvom ir darbams bibliotekose įgyvendinti.

Kauno raj. sav. viešosios bibliotekos
direktorės pavaduotoja V. Puskunigienė