Naujienos

Lapkričio veiklos Vandžiogalos bibliotekoje

Lapkričio veiklos Vandžiogalos bibliotekoje

Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė vyko lapkričio 11-17 dienomis tema „ŠVENTĖS ŠIAURĖS ŠALYSE ". Ta proga lapkričio 12 d. Vandžiogalos gimnazijos priešmokyklinės grupės vaikai, lydimi mokytojos Vlados Žukauskienės ir jos padėjėjos Vilmos Mingailienės skubėjo į rytmetį bibliotekoje "Pepės ilgakojinės tortadienis“.

Pepė pakvietė juos į savo gimtadienio šventę. Vaikai nė kiek nesutriko išgirdę, kad į gimtadienį kviečia knygos personažas. Su džiaugsmu priėmė kvietimą ir atsakingai pasiruošė šventei. Kadangi herojė gali iš karto suvalgyti visą tortą, vaikai pasiraitoję rankoves kibo į darbus ir pagamino įspūdingai didelį tortą.
Suaugusiųjų mokymosi savaitė
Lapkričio 22d. bibliotekoje vyko pažintinė popietė "Tradicijų ir inovacijų sankirtoje: popierinė ir/ar skaitmeninė knyga“ skirta Suaugusiųjų mokymosi savaitei paminėti. Susumavus pliusus ir minusus skaitytojai pirmenybę teikia popierinei knygai ir netiki, kad ateityje elektroninė knyga visiškai pakeis klasikinę knygą.
Lapkričio 28 dieną Vandžiogalos bibliotekoje viešėjo KRSVB edukatorė Kristina Meilutė. Edukacinėje pamokoje dalyvavo Vandžiogalos gimnazijos 5 klasės moksleiviai ir jų auklėtoja Rima Krikščiūnienė. Edukatorė Kristina supažindino moksleivius su cianotipija - mėlynųjų atspaudų meno istorija.
Cianotipija arba mėlynieji atspaudai kuriami ant akvarelinio popieriaus dėliojant įvairias kompozicijas, naudojant trafaretus, džiovintus augalus ir kitus daiktus. Paruoštos kompozicijos šviečiamos tiesioginiais saulės spinduliais arba naudojant ultravioletinio spektro šviesą. Edukacijos metu vaikai pasigamino vienetinius rankų darbo atspaudus.

Vandžiogalos padalinio vyr. bibliotekininkė
Audronė Montvydienė