Pradinis Naujienos Dailyraščio konkursas "Žodžiai nuskrenda - raštas lieka"

Dailyraščio konkursas "Žodžiai nuskrenda - raštas lieka"

Dailyraščio konkursas
Dailyraščio konkursas "Žodžiai nuskrenda - raštas lieka"

Rašysena - vienas individualiausių dalykų žmogaus gyvenime. Sakoma, kad ji atspindi mūsų asmenybę. Kiekviena ranka parašyta eilutė - tai lyg mūsų vizitinė kortelė, iš kurios galima išskaityti viską apie rašiusiojo vaizduotę, gabumus, polinkius.

Šiandieniniame naujų technologijų pasaulyje rašyti ranka tapo nebemadinga, tačiau gražus raštas – tai menas.
Zapyškio bibliotekininkių Elvinos Čirkovos ir Almos Drumelienės, paraginti 2-4 kl. mokiniai į rankas paėmė parkerį. Zapyškio bibliotekoje vyko dailyraščio konkursas, kurio tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, skatinti mokinius laikytis bendrųjų rašto kultūros reikalavimų. Dailyraščio konkurso dalyviai turėjo atlikti užduotį – aiškia, lengvai įskaitoma ir gražia rašysena, rašytinėmis raidėmis ant A4 formato lapo parašyti dailyraščio darbą pagal pateiktą teksto ištrauką. Mokiniai turėjo kuo taisyklingiau rašyti ir jungti raides, nedaryti rašybos ir skyrybos klaidų. Darbai privalėjo būti tvarkingi.
Dailyraščio darbai buvo vertinami atsižvelgiant į teksto išdėstymą, rašto aiškumą, dailumą ir tolygumą, darbo estetiką, kalbos taisyklingumą. Komisijos nariai iš kiekvienos klasės atrinko po vieną geriausią dailiojo rašto darbą. Nugalėtojai buvo apdovanoti dovanėlėmis ir padėkos raštais. Šį kartą gražiausiai plunksną vedžioti sekėsi: 2 klasės Smiltei Pintukaitei, 3 klasės Aurėjai Valevičiūtei, 4A Ievai Sedleckaitei ir 4B klasės Gabijai Andruškevičiūtei.
Taigi darytina išvada, jog siekimas dailiai rašyti ugdo daugelį asmens charakterio bruožų: pastabumą, dėmesingumą, susikaupimą, estetinį skonį. Norime pasidžiaugti, kad visi mokiniai labai stengėsi, kruopščiai ir taisyklingai rašė. Mokinių pastangos ir geranoriškumas buvo didelis. Tikimės ir kitus užkrėsti noru siekti gražaus rašto. Juk gražiai ranka parašytas tekstas turi kitokią vertę. Viliamės, kad šis dailyraščio konkursas bibliotekoje taps tradicija, nes norisi atgaivinti gražios, estetiškos ir taisyklingos rašysenos įgūdžius, pasidžiaugti dailiausiai rašančiais mokiniais.

Zapyškio jungtinė biblioteka