Pradinis Naujienos Babtų miestelio bibliotekoje įvairios terapijos ir užsiėmimai mamoms

Babtų miestelio bibliotekoje įvairios terapijos ir užsiėmimai mamoms

Babtų miestelio bibliotekoje įvairios terapijos ir užsiėmimai mamoms
Babtų miestelio bibliotekoje įvairios terapijos ir užsiėmimai mamoms

Prasidėjusi suaugusiųjų švietimo savaitė pradžiugino lankytojus naujienomis. Nuo pat pirmos savo gyvenimo dienos vaikas bando suprasti, koks yra pasaulis. Jis tyrinėja aplinką griebdamas, ridendamas, mesdamas, dėdamas daiktus į burną.

Mes tai vadiname žaidimu, o vaikams – tai rimta veikla, kuriai jie naudoja visus prieinamus įrankius: kamuoliukus, kaladėles... Tai geriausia padaryti kartu su kitais, todėl sukvietėme mamas su kūdikiais (8-14 mėn.) į Babtų miestelio biblioteką kartu pabūti, pabendrauti, pažaisti, pavartyti knygeles, pasimokyti lopšinių. „Žaidimas - geriausias būdas tyrinėti.“ (A.Einšteinas). Pirmą kartą tik nedaug mamų nedrąsiai atėjo į biblioteką, manau, kad sekantis kartas bus gausesnis, mažiems vaikučiams reikia „priprasti" prie naujos erdvės. Lopšinės mamoms ypač patiko. Kai kurie mažyliai, dainuojant lopšines, ėmė snūduriuoti.
Meno terapijos užsiėmimai vyko pirmą kartą, juos mėgsta daugelis žmonių, ypač mandalų spalvinimo knygas.
Žmogus pailsi „pasinerdamas" į savo spalvų pasaulį. Tai pats paprasčiausias, bet labai efektyvus atsipalaidavimo būdas. Tam padeda ir puiki meditacinė muzika. Vėliau kalbėjomės apie knygas, kurios padeda tai padaryti: meno terapijos spalvinimo knygos, kartais į daugelį klausimų padeda atsakyti psichologinės, įvairių autorių: kaip D. Trockio, V. Sinelnikovo knygos. Skaitytojams ypač patiko V. Sinelnikovo knyga: "Mylėk savo ligą‘‘. Paskutinė psichologinės literatūros į biblioteką gauta knyga ypač nudžiugino skaitytojus, tai kunigo, rašytojo, poeto, Beno Lyrio knyga: "Mano laikas –tai Tu“. Padarę išvadas, supratome, kad žmogui reikia tylos, susimąstymo, pabuvimo vienumoje, bet reikia ir malonaus, bei žmogiško, nuoširdaus bendravimo. Gera, kai tau sunku ir turi į ką atsiremti, kam pasiguosti ,juk gyvename nuolatinės skubos amžiuje.

Tekstą paruošė vyr. bibliotekininkė D. Barkauskienė