Naujienos

Pirmokų viešnagė Karmėlavos bibliotekoje

Pirmokų viešnagė Karmėlavos bibliotekoje

Karmėlavos gimnazijos pirmokėliai, vedami mokytojos D. Klizaitės, pirmą kartą nedrąsiai peržengė bibliotekos slenkstį. Kaip surasti knygą bibliotekoje, kaip su ja elgtis? Vaikams buvo paaiškinta, kur rasti vaikiškos literatūros, kaip išsirinkti knygeles ir susirasti reikiamą informaciją.

Taip pat mokiniams buvo pristatytos elgesio taisyklės bibliotekoje. Vaikus sudomino, bet kartu ir daug juoko sukėlė pati didžiausia knyga bibliotekoje, kurią išlaikyti rankose jiems sunkiai sekėsi. Apžiūrėjo ir pačią mažiausią knygą bibliotekoje - „Mano pagrindinės teisės Europos Sąjungoje“. Ji vos kelių centimetrų dydžio. Vėliau žiūrėjome filmuką – pasaką „Zuikis puikis“. Vaikai buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves, kur jiems pasiūlyta bent trumpam tapti knygų iliustratoriais: iš iškarpytų paveikslėlių sukurti knygos viršelį. Biblioteką mokiniai paliko gerai nusiteikę, pažadėjo tapti bibliotekos lankytojais, kai tik išmoks gerai skaityti.
Bibliotekoje paskatinamaisiais prizais buvo apdovanoti vasaros metu daugiausia knygų perskaitę ir sėkmingai skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“ įveikę bibliotekos skaitytojai. Nuoširdus ačiū ištikimiausiems knygų mylėtojams: Leonardui, Kristinai, Gražinai, Rugilei, Auksei, Jelenai ir Danielei bei kitiems. Nors akcija baigėsi, leiskitės į naujus susitikimus su knyga...

Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė