Pradinis Naujienos Už plačiai atvertas vaikams bibliotekos duris vasarai – kelionė į Varšuvą

Už plačiai atvertas vaikams bibliotekos duris vasarai – kelionė į Varšuvą

Už plačiai atvertas vaikams bibliotekos duris vasarai – kelionė į Varšuvą
Už plačiai atvertas vaikams bibliotekos duris vasarai – kelionė į Varšuvą

Kauno rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Vaikų centras visą vasarą kvietė vaikus į dienos stovyklas, taip prisijungdamas prie Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kasmet organizuojamos iniciatyvos „Atverk duris vasarai“.

Stovyklų metu kasdien į biblioteką susirinkdavo po 26-30 vaikų. Pirmąją kiekvienos savaitės dieną vaikai susipažindavo ir papasakodavo apie savo pomėgius. Po to klausydavosi vieno iš vadovų skaitomos knygos, skaitydavo patys, mielai ir aktyviai įsitraukdavo į diskusijas. Skaitymai (o po jų ir judrieji žaidimai) dažnai vykdavo netoli bibliotekos esančiame Garliavos „Šimtmečio“ parke. Vaikai dalyvaudavo estafetėse, žaidimuose su kamuoliu, žaisdavo petankę ir kitus žaidimus, netgi vadovų pamokyti išmoko savo mamų žaidimą – šokinėti gumą.
Kūrybinių laboratorijų metu stovyklos dalyviai kasdien susipažindavo su skirtingomis meno rūšimis, mokėsi įvairių dailės technikų, origami, grafikos, dizaino, 3D piešimo subtilybių. Mūsų bibliotekoje, kuri turi gausią šiuolaikinių technologijų bazę, vaikai kasdien turėdavo edukacijų su inovatyviomis technologijomis: pasinerdavo į virtualią realybę, skraidindavo dronus, konstruodavo ir programuodavo robotus, kurdavo trimačius objektus 3D pieštukais ir „Minecraft“ pasaulyje, smagiai leisdavo laiką kartu bendruose žaidimuose su konsole „Xbox“. Pertraukėlių metu ir kartu su vadovais mielai įsitraukdavo į stalo žaidimus ir „pliekdavosi“ komandomis prie stalo futbolo.

Už aktyvų dalyvavimą iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“, kurioje iš viso buvo užsiregistravę 317 institucijų iš visos Lietuvos, ir turiningų veiklų organizavimą vaikų vasaros atostogų metu biblioteka buvo išrinkta viena iš 37 aktyviausių šios iniciatyvos dalyvių ir apdovanota kelialapiu į Varšuvoje įsikūrusį Koperniko mokslo centrą.
Į vieną interaktyviausių Europos muziejų vėlyvą spalio 3 d. vakarą būrys kolegų iš įvairių Lietuvos bibliotekų, mokyklų bei vaikų užimtumo centrų turėjo galimybę pamatyti Varšuvą ypatingai ankstyvą rytą, kai pagrindinė aikštė šalia karališkųjų rūmų tądien dar nebuvo paliesta nei vieno turisto kojų. Kartu su kelionių vadove Dėja Bytautiene pavaikštinėjome po jaukų Varšuvos senamiestį, apžiūrėjome turgaus aikštę su spalvingais keliaaukščiais namukais, išgirdome Varšuvos undinėlės legendą, pamatėme gynybines Barbakano sienas, užsukome į šv. Kryžiaus bažnyčią, kur palaidota F. Šopeno širdis bei savo fotoaparatais įamžinome kitas žymias Varšuvos senamiesčio vietas.
Tuomet visas būrys patraukėme į šios kelionės tikslą – Koperniko mokslo centrą. Nors iš pradžių duotos net kelios valandos asmeniniams tyrinėjimams po šią mokslo ir atradimų oazę atrodė netrumpas laiko tarpas, pradėjus vaikščioti po 20 tūkst. kvadratinių metrų plotą jos ėmė tirpti neįtikėtinai greitai. Čia galėjai susipažinti su daugybe fizikinių ir cheminių reiškinių per savo paties pojūčius, pamatyti, kaip plaka tavo širdis, apžiūrėti iliuzijų kambarį, aplankyti įvairias laboratorijas, atlikti asmenybės testus bei daugybę kitų neįtikėtinų dalykų.
Ne ką mažesnį įspūdį paliko ir ekskursija po Karalių rūmus, maloniai akį stebino Varšuvos panorama iš Kultūros ir mokslo rūmų, apsuptų daugybės dangoraižių, 30-ojo aukšto. Ypatingai sužavėjo karališkasis Lazenkų parkas ir Vilanovo rezidencija su savo išpuoselėtu prancūziškojo tipo parku.
Tikrai labai smagu, kad LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija padovanojo tokią nuostabią, turiningą, netikėtų ir neįtikėtinų įspūdžių kupiną kelionę!

Kauno rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos
Vyr. bibliotekininkė Š. Baltrušaitienė