Naujienos

Literatūrinis rytmetis Rokų bibliotekoje

Literatūrinis rytmetis Rokų bibliotekoje

Saulėtą spalio pirmosios rytmetį, Rokų bibliotekoje svečiavosi mažieji Kauno miesto lopšelio darželio "Rokutis“ vaikai, lydimi auklėtojos D. Šimkaitienės ir auklėtojos padėjėjos V. Kulikauskienės, kurias pakvietė bibliotekininkė į literatūrinį rytmetį "Ką mums pasakoja Vaižgantas po 150 metų“.

Kadangi šiais metais minimos kunigo, poeto, lietuvybės puoselėtojo Juozo Tumo - Vaižganto 150–osios gimimo metinės, tai ir skaitymai buvo skirti jo kūrybai. Bibliotekininkė vaikus supažindino su rašytojo turininga biografija ir ypač pažymėjo, kad Vaižgantas yra viena ryškiausių 20 a. pirmos pusės asmenybių, jo plunksnai priklauso šie žinomi kūriniai "Dėdės ir Dėdienės“, "Rimai ir Nerimai“, "Pragiedruliai“ taip pat ir mažajam skaitytojui žinomi jo kūriniai "Dėdė lapę nušovė“, "Valiulio pasaka“ , "Mikutis gamtininkas“, kurią ir skaitėme.
Didelio susidomėjimo sulaukė autorinė Z. Veikšienės "Lėlių paroda“, bibliotekoje šio metu "gyvena“ 64 lėlės. Pakeliavę rašytojo Juozo Tumo – Vaižganto gyvenimo ir kūrybos takais, apžiūrėję veltų lėlių parodą visi išskubėjome į kiemą, kur mus pasitiko "Rokų svajonių medis“, kuriam ir mes palikome savo svajonę, užrišdami svajonės išsipildymo juostelę. Ir čia dar nesibaigė mūsų kelionės, bibliotekininkė vaikus palydėjo prie nuostabaus reginio, kuris puikuojasi ant seniūnijos sienos, tai projekto "Kalbantys pastatai“ piešinys, autorius Ž. Amelynas. Autorius šį reginį vadina "Mažuoju rokučiu“, kuris simbolizuoja jaunąją kartą, norą augti, tobulėti ir keisti pasaulį.


Rokų padalinio vyr. bibliotekininkė Irena Petriškienė