Naujienos

Šiltas susitikimas su gamtininku Selemonu Paltanavičiumi

Šiltas susitikimas su gamtininku Selemonu Paltanavičiumi

Rugsėjo 23 dieną Kauno rajono savivaldybės Viešoji biblioteka klegėte klegėjo nuo šurmuliuojančių pradinukų juoko. Į susitikimą su gamtininku, fotografu, rašytoju Selemonu Paltanavičiumi čia atvyko Garliavos Adomo Mitkaus trečiokai su savo mokytojomis M. Čėpliene ir S. Greičiuviene, šios mokyklos Mastaičių skyrius ketvirtokai su savo mokytoja N. Šmatavičiene ir Kauno Jurgio Dobkevičiaus antrokai bei trečiokai su savo mokytojomis N. Augūniene, L. Petraitiene, P. Pupiuviene ir J. Katauskiene.

Žinomo gamtininko atėjo pasiklausyti ir keletas susidomėjusių vyresnio amžiaus klausytojų.
Rašytojas, kaip pats prisipažino, yra parašęs jau 71 knygą, tad susitikimo metu pristatė ne kažkokį konkretų savo kūrinį, o kalbėjosi su vaikais įvairiomis su gamta susijusiomis temomis, apie tai, ką vaikai pastebi kasdien eidami į mokyklą ir namo, ką žino apie miško gyventojus, taip pat papasakojo apie savo vaikystę, kada pradėjo rašyti ir net kiek kainavo jo pirmoji, nors ir kukliausia, bet iki šiol pati brangiausia knyga. Susitikimo pabaigoje vaikai uždavė rašytojui daugybę klausimų, o į juos atsakęs S. Paltanavičius visiems norintiesiems dalijo autografus.
Tačiau tai buvo ne vienintelis tos dienos autoriaus susitikimas su Kauno rajono vaikais. Pasibaigus renginiui Garliavoje už pusvalandžio žinomo rašytojo jau laukė visi Ringaudų pradinės mokyklos moksleiviai – daugiau nei 300 vaikų! Čia rašytojas ne tik papasakojo apie savo kūrinius bei pasikalbėjo su vaikais, bet ir talkininkavo Ringaudų padalinio bibliotekininkei V. Mitkuvienei apdovanojant „Vasaros su knyga“ nugalėtojus – daugiausiai vasarą knygų perskaičiusius ir visus 5 vasaros iššūkius įveikusius vaikus bei mokytojas.
Kitą dieną – spalio 24-ąją – S. Paltanavičius ir vėl lankėsi Kauno rajone, šįkart – Karmėlavos ir Ramučių bibliotekose. Šie susitikimai taip pat buvo labai jaukūs ir šilti. Karmėlavoje čia autoriaus laukė Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos pradinukai, o Ramučiuose – 1-4 klasių Ringaudų pradinės mokyklos moksleiviai su savo mokytojomis V. Raščiuviene, L. Bubliene ir R. Čiurkova.
Į keturis susitikimus su gerai žinomu ir mėgiamu rašytoju susirinko daugiau nei pusė tūkstančio žiūrovų. Kiekviename susitikime rašytojas turėjo vis kitokių pastebėjimų, naujų klausimų, skirtingų knygų atsiradimo istorijų bei įvairiausių žinių apie gamtą ir jos dėsnius, o tai tik patvirtina, jog tai labai daug žinių ir išminties sukaupęs žmogus, įdomus pasakotojas. Autorius taip pat skaitė ir įvairių ištraukų iš savo sukurtų knygų. Po šių susitikimų su S. Paltanavičiumi kiekvienas vaikas išėjo išgirdęs ir sužinojęs kažką naujo.

Šis susitikimas – tai Kauno rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Iš ko susideda Lietuva?“, dalinai finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, vienas iš ciklo renginių. Projektu „Iš ko susideda Lietuva?“ siekiama supažindinti Kauno rajono moksleivius su 4 esminėmis literatūrinės ir kultūrinės „dėlionės“ dalimis, kurios pristatomos renginių ciklu pagal keturias temas: „Lietuvą formuojantys įvykiai“, „Uždegantys žmonės“, „Paslaptingosios mitologinės būtybės“ ir „Lietuvos gamta pro objektyvą“. Šiame projekte moksleiviams pamatines vertybes įsisąmoninti padeda šiuolaikiniai kūrėjai, jau turintys autoritetą ir jaunimo tarpe.

Kauno rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Š. Baltrušaitienė