Pradinis Naujienos Kauno rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje įsikūrė autorinės lėlės

Kauno rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje įsikūrė autorinės lėlės

Kauno rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje įsikūrė autorinės lėlės
Kauno rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje įsikūrė autorinės lėlės

Jau visą rugsėjo mėnesį viešojoje bibliotekoje svečiuojasi tikrai išskirtinės vienetinės lėlės iš veltinio, o šiandien savo ne vienerius metus kurtų lėlių parodą atvyko pristatyti ir jų autorė Zofija Veikšienė. Kaip teigia pati Zofija, „Sofi dolls“ (taip vadinasi šių nuostabių meno kūrinių puslapis facebook paskyroje) yra tarsi pačios menininkės minčių ir jausmų atspindys, perteikiantis jos vertybes, jausmus ir požiūrį į gyvenimą.

Anot autorės, kiekviena lėlė yra savita, atėjusi skirtingu keliu ir skirtingomis aplinkybėmis, todėl natūralu, jog visos jos turi savo vardus ir istorijas. Daugeliu atvejų lėlės siejasi tarpusavyje tam tikra mintimi, tad parodoje gausu meninių ciklų – „A la vintage“, „Šviesaus ryto angelai“, „Pasakų fėjos“ ir kiti.
Apžiūrėti šią parodą ir išgirsti jos atsiradimo istoriją į Kauno rajono bibliotekos viešąją biblioteką atvyko Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos Mastaičių skyriaus ketvirtokai su savo mokytoja Nijole Šmatavičiene. Z. Veikšienė prisipažino, jog pristatyti savo parodą tokiai jaunai auditorijai jai tenka pirmą kartą, tačiau susitikimu su žingeidžiais vaikais menininkė labai džiaugėsi. Moksleiviai įdėmiai klausėsi autorės pasakojimo bei stebėjo pristatomus filmukus apie tai, kaip gimsta lėlė, kaip atsiranda naujos idėjos ir kokios vizijos dar tik laukia, kol taps realybe. Dar įdomiau jauniesiems dalyviams buvo paliesti pačias lėles bei gauti atsakymus į daugybę jiems rūpimų klausimų.
Vienetinių lėlių paroda Viešojoje bibliotekoje svečiuosis iki rugsėjo 24 d., vėliau galėsite ją aplankyti bibliotekos Rokų padalinyje.

Kauno rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos
Vyr. bibliotekininkė Šarūnė Baltrušaitienė