Pradinis Naujienos Smagūs vasaros iššūkiai Ringaudų bibliotekoje

Smagūs vasaros iššūkiai Ringaudų bibliotekoje

Smagūs vasaros iššūkiai Ringaudų bibliotekoje
Smagūs vasaros iššūkiai Ringaudų bibliotekoje

Šią vasarą Ringaudų biblioteka subūrė draugėn bendraminčius į džiugius kassavaitinius susitikimus. Vaikai pamėgo popietes „Vasaros skaitymai“, į kurias sugūžėdavo drauge praleisti laisvalaikį ir saulei kepinant, ir lietučiui lyjant. Bet ar skaitymui gali būti nepalankių orų?..

Susibėgę vaikai skaitė ištraukas iš knygų naujienų, pasirinko skaitymui lietuvių autoriaus knygą, neužmiršo ir knygos Geltonu viršeliu (juk dalyvaujame Skaitymo iššūkyje), susipažino su Lietuvos tremties istorija (Jurgos Vilės, Linos Itagaki „Sibiro haiku“).
Ringaudų bibliotekos kiemelyje vyko H. K. Anderseno pasakos "Mergaitė su degtukais" garsinis skaitymas. Įpusėjus skaityti knygelę, popietės dalyvius netikėtai užklupo vasariškas lietutis, tad teko skubėti į biblioteką ir tenai pratęsti skaitymus bei pažiūrėti filmuką.
Po skaitymų vykdavo edukaciniai užsiėmimai: pasinaudodami komiksų kūrimo programa su planšetiniais kompiuteriais vaikai kūrė istorijas, fantazavo apie perskaitytas knygas, iš popieriaus origami technika lankstė japonišką gervę, kuri Sibire tremtiniams priminė lietuviškus gandrus.
Jaunieji popiečių dalyviai džiaugėsi skaitymu, buvo kūrybiški, susirado draugų, mokėsi kurti drauge.
Biblioteką, geriausio draugo lydima, aplankė nauja lankytoja Puma. Ji buvo sužavėta draugiška, jaukia bibliotekos aplinka ir knygų įvairove.
Ringaudų biblioteka dar lauks iššūkių mėgėjų ir antroje vasaros pusėje. Skaitydami knygas mes tikrai pakeisime pasaulį!

Vilija Mitkuvienė, Diana Šarakauskaitė
Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkės