Naujienos

Birželio mėnesio veiklos Ramučių bibliotekoje

Birželio mėnesio veiklos Ramučių bibliotekoje

Pirmoji birželio savaitė Ramučių bibliotekoje prasidėjo vasaros garsiniais skaitymais. Ramučių kultūros centro salėje su Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus pradinukais skaitėme A. Meškauskaitės ir A. Venislovaitės knygą "Istorijos skanėstai". Šioje knygelėje pateikiami įdomūs mūsų šalies praeities įvykiai, smagios detalės, į vadovėlius netilpę istorijos trupiniai.

Sužinojome kokių saldumynų į skrydį per Atlantą pasiėmė Darius ir Girėnas? Kas lietuvius išmokė žaisti krepšinį? Kas buvo geriausias rašytojo ir kunigo Juozo Tumo-Vaižganto draugas? Ir daug kitų šmaikščių, linksmų ir netikėtų istorijos įvykių.
Birželio 4 dieną pradinių klasių moksleiviai buvo pakviesti į edukacinę pamokėlę, kurios metu buvo pristatyta linksma ir išradinga Juozo Nekrošiaus knygelė "Gero elgesio ABC‘‘. Skaitėme ištraukas iš knygelės ir pasikartojome pagrindines mandagumo taisykles, kaip elgtis mokykloje, svečiuose, teatre, kelionėje, kaip apsisaugoti nuo nelaimių gatvėje...
Birželio 6 dieną biblioteka pakvietė moksleivius į garsinio skaitymo valandėlę "Pasakų karalystės vartus atkėlus‘‘. Skaitėme dvi pasirinktas pasakėles: "Auksinė žuvelė" ir "Joniukas ir Grytutė". Po pasakų skaitymų vyko diskusijos, kurie pasakų personažai geri, kurie blogi, kas būtų, jeigu jie susikeistų vietomis. Savo įspūdžius vaikai perteikė iliustruodami pagrindinius personažus.
Karštos birželio dienos nesutrukdė bibliotekos skaitytojams aktyviai įsijungti į skaitymo akcijas. Bibliotekos skaitytojai dalyvauja Lietuvos apskričių bibliotekų skaitymo iššūkyje "Skaitydami mes pakeisime pasaulį". Visas skaitymo užduotis jau įvykdė dvi aktyvios bibliotekos skaitytojos Nijolė Šambaravičienė ir šeštokė Aušrinė Valinskaitė. Aktyviai bibliotekos skaitytojai įsijungė ir į programinės literatūros skaitymo akciją "Auginame knygos skaitymo medį". Dauguma apsilankiusių moksleivių pažada per vasarą perskaityti po tris programinės literatūros kūrinius.
Vasaros atostogų metu vaikai lankosi bibliotekoje pažaisti stalo ir kompiuterinių žaidimų.

Ramučių padalinio vyr. bibliotekininkė Vida Stavavojienė