Pradinis Naujienos Kūrybinga savaitė Kačerginės bibliotekoje

Kūrybinga savaitė Kačerginės bibliotekoje

Kūrybinga savaitė Kačerginės bibliotekoje
Kūrybinga savaitė Kačerginės bibliotekoje

Birželio 17 – 21 dienomis Kačerginėje vyko ir penktadienį baigėsi antrą kartą organizuojama tarptautinė vasaros mokykla. Architektūros, istorijos, paveldo, sociologijos ir kitų sričių studentai bei profesionalai į Kačerginę pažvelgė ne kaip į lenktynių trasą, o tyrinėjo kurorto architektūros istorinę reikšmę, poilsio ir rekreacinių vietų kultūrinį identitetą ir ateities potencialą.

Į kurortą – tarptautiniu žvilgsniu projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ organizuojamoje mokykloje dalyvavo 18 dalyvių iš 12 pasaulio šalių – Turkijos, Indijos, Jungtinės Karalystės, Graikijos, Austrijos, Švedijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Honkongo, Kroatijos ir Lietuvos. Penktadienio vakarą jų tyrimų rezultatai buvo pristatyti Kačerginės bendruomenei, o pati mokykla tapo savotiška pramoga ir vietos gyventojams: į jų tradicinę erdvę nukrypus svetimoms akims vietos bendruomenė taip pat iš naujo pamatė tai, kuo vietovė yra unikali.

Kartu su mokyklos dalyviais dirbo ir trys kviestiniai mokytojai iš Londono „Bartlett School of Architecture“ – Sabine Storp, Stefana Gradinariu, Edward Denison, kurie padėjo ir mokė įvairiasluoksniškai tyrinėti vietovę, fiksuoti jos aplinkos elementus, iš skirtingų raktažodžių suformuoti miestelio kryptį.

Visos savaitės metu bibliotekoje tvyrojo kūrybiškumo, bendrystės, diskusijų ir džiaugsmo atmosfera. Bendradarbiaujant su Kačerginės vaikų sanatorijos „Žibutė“ mokykla, vyko ir edukacinės piešimo ant vandens popietės (EBRU). Tai buvo puikus laikas!