Pradinis Naujienos Kompiuterinio raštingumo mokymai pažengusiems Ringaudų bibliotekoje

Kompiuterinio raštingumo mokymai pažengusiems Ringaudų bibliotekoje

Kompiuterinio raštingumo mokymai pažengusiems Ringaudų bibliotekoje
Kompiuterinio raštingumo mokymai pažengusiems Ringaudų bibliotekoje

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ringaudų filiale pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“ vyko skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems.

Gegužės 29, 30 d. gyventojai dalyvavo mokymuose pažengusiems pagal programą "Bendravimas Tau. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas". Susirinkę kurso dalyviai užsiėmimuose diskutuodami vieni su kitais aiškinasi kas yra internetinė tapatybė, kokia jos svarba asmeniui, kas yra slapyvardis, o keletas dalyvių susikūrė elektroninio pašto paskyrą (kurie jų neturėjo). Užsiėmimuose dalyviai praktiškai gilino žinias rašydami e. laiškus kitiems dalyviams, parašydami tekstą ir pabaigoje pasirašyti bei prie laiško pridėti dokumentą. Gavus laišką iš kolegos atsakyti padėkojant už laišką. Mokėsi persiųsti gautą laišką kitam dalyviui. Pradedantiesiems tai buvo nauja ir naudinga patirtis. Įdomi pažintis buvo su E. kalendoriais. Juk tai yra viena iš laiko planavimo priemonių.
Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ringaudų filiale birželio 4, 6 dienomis, kai vasaros saulutė negailėjo spindulių, vyko mokymai pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“ pažengusiųjų grupei "Bendradarbiavimas TAU. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis".
Vasara – atostogų metas, labai smagu kelionių įspūdžius užfiksuoti nuotraukose, o kurso dalyviai jas gebės perkelti į interneto saugyklas, jas redaguoti, kurti koliažus bei saugiai bendrinti su draugais.
Ši vasara kviečia keliauti, pramogauti, džiaugtis gamtos dovanomis, tad skaitmeninius įgūdžius gilinsime rudenį.
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Vilija Mitkuvienė
Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkė