Naujienos

Skaitymo skatinimo programos akcija „Tėčiai skaito vaikams“ Raudondvario bibliotekoje

Skaitymo skatinimo programos akcija „Tėčiai skaito vaikams“ Raudondvario bibliotekoje

Artėjant Tėčio dienai, visoje Lietuvoje buvo organizuojama skaitymo skatinimo programos akcija „Tėčiai skaito vaikams“. Šios akcijos tikslas – netradiciškai paminėti artėjančią Tėčio dieną ir pabrėžti tėvystės svarbą vaikų auklėjimui bei lavinti vaikų vaizduotę.

Tėvai skaitydami pasakas vaikams, ne tik padeda jiems aiškiau suvokti pasaulį, bet ir suartiną savo ryšį su vaikais, parodo jiems savo dėmesį, skiria savo laiko, kas yra labai svarbu augančiam vaikui. Pasakos praplečia vaikų mąstymą, padeda suvokti daug dalykų. Apie pasakų naudą jau kalbama nuo senai, Albertas Einšteinas yra pasakęs „Jei norite, kad vaikai būtų protingi – skaitykite jiems pasakas, jei norite, kad jie būtų labai protingi – skaitykite labai daug pasakų“.
Akcija „Tėčiai skaito vaikams“ visoje Lietuvoje vyko sutartu laiku, t.y. gegužės 30 d. 10 val. Raudondvario biblioteka taip pat prisidėjo prie šios puikios skaitymo akcijos ir į savo biblioteką, skaityti pasakos, pasikvietė Ramūną Patinską – aktyvų Raudondvarietį, kuris yra Raudondvario mokyklų tikybos mokytojas, o svarbiausią – trijų šaunių vaikų tėtis. Pasakos pasiklausyti atvyko Raudondvario lopšelio-darželio priešmokyklinukų grupė, lydima auklėtojos Sandros Milašauskienės.
Skaitymo akcija prasidėjo nuo mokytojo užduoto klausimo vaikams: „Ar jums skaito tėveliai pasakas prieš miegą?“. Stebėtina, bet daugelio vaikų atsakymas buvo neigiamas. Mokytojas davė užduotį vaikams, kad kiekvienas vaikas pasakytų tėveliams, jog tikybos mokytojas Ramūnas liepė, kad kuris nors iš tėvų šiandien prieš miegą paskaitytų savo vaikams pasaką. Vaikai prižadėjo, kad taip ir padarys. Susipažinęs su priešmokyklinukais, mokytojas pradėjo skaityti vaikams lietuvių liaudies pasaką. Ramūnas vaizdingu pasakos skaitymų sužavėjo vaikus, juos nuolat įtraukdamas į pasakos siužetą. Pabaigęs skaityti, mokytojas pasakė pagrindinę pasakos mintį: kaip turi elgtis tikri draugai.
Susitikimą su priešmokyklinukais tikybos mokytojas Ramūnas užbaigė žodiniu žaidimu, kurio tikslas, kaip vėliau pasakė Ramūnas, yra skatinti vaikų susikaupimą.
Skaitymo skatinimo programos akcija „Tėčiai skaito vaikams“ Raudondvario bibliotekoje buvo labai naudinga ir įdomi, už tai labai dėkojame mokytojui Ramūnui Patinskui.


Raudondvario filialo Vyr. bibliotekininkė Eglė Marcinkevičienė