Pradinis Naujienos Vaikų gynimo dieną vaikai dūzgė visose viešosios bibliotekos erdvėse

Vaikų gynimo dieną vaikai dūzgė visose viešosios bibliotekos erdvėse

Tarptautinė vaikų gynimo diena pasaulyje minima jau nuo 1950-ųjų, jau eilę metų ji minima ir Lietuvos bibliotekose bei kitose įstaigose. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka šią dieną taip pat pažymi kasmet. Šiemet birželio 3-ąją į viešosios bibliotekos konferencijų salę susirinko Garliavos Jonučių progimnazijos 3a ir 3c klasių moksleiviai su savo mokytojomis Jolanta Andriukaitiene ir Nijolė Mizeriene.

Pirmiausia visus susirinkusiuosius su šia ypatinga diena pasveikino vyr. bibliotekininkė Šarūnė Baltrušaitienė. Draugiškai pabendravusi su vaikais, ji pristatė ir dvi bibliotekoje vasarą vyksiančias akcijas. Tai projekto „Vasara su knyga“ jau ketvirti metai organizuojamos skaitymo varžytuvės, kurių metu kviečiama perskaityti 5 temas atitinkančias knygas. Antroji – tai Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojama akcija „Auginu knygų skaitymo medį“, skirta visų klasių moksleiviams. Ja žaidimo forma norima paskatinti vaikus ir paauglius daugiau skaityti ir padėti išrinkti labiausiai bibliotekoje vaikų skaitomas ir mėgstamas knygas.

Po įvadinės dalies sveikinimo žodį visiems susirinkusiesiems tarė šios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė. Ji labai pasidžiaugė skaitančiais bei smalsiais vaikais ir pakvietė juos dar dažniau lankytis bibliotekoje, kurioje gausu ir įvairių knygų, ir įdomių renginių bei edukacijų tiek mokslo metais, tiek vasarą. Tačiau kaip gi šiais laikais be išmaniųjų technologijų? Tad visi buvo pakviesti pasivaržyti interaktyvioje viktorinoje. Pasitelkę išmaniuosius telefonus ir planšetes moksleiviai atsakinėjo į įvairius klausimus, o geriausių komandų penketukas buvo apdovanotas prizais – knygelėmis. Oficialią šventės dalį užbaigė Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos 7b moksleivės Gabija Gruodytė, Viltė Kuliešiūtė ir Ieva Koženkovaitė, vadovaujamos šios mokyklos bibliotekininkės Lolitos Barzdaitienės. Merginos perskaitė ištraukas iš 2018 metų vaikų knygų penketuko laureate tapusios Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knygos „Sibiro haiku“.

Popiet vaikų diena buvo švenčiama lauke, kurioje dalyvavo vaikai iš įvairių Garliavos mokyklų. Šventėje dalyvavo bendruomenes aktyvinanti programa „Fluxus Labas! Garliava“, kuri kviečia bendruomenę burtis ir kurti kartu, tikint, kad visi gali kurti, nes kiekvienas turi įdomių idėjų ir veiklų, kuriomis gali pasidalinti. „Fluxus“ bendruomenių agentė Greta Duobienė pakvietė vaikus porai valandų tapti knygos kūrėjais bei teksto autoriais ir sukurti po iššokančių paveikslėlių knygelę, pasakojančią kiekvieno vaiko sugalvotą istoriją apie Garliavos miesto atsiradimą. Žaliose bibliotekos erdvėse taip pat vyko muilo burbulų pūtimo čempionatas, organizuojamas bibliotekos edukatoriaus Beno Drukteinio, o norinčiųjų, kad vyr. bibliotekininkė Živilė Kazakevičienė žaismingai išpieštų veidą susidarė net visa eilė. Vaikų diena Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo įdomi, linksma ir nuotaikinga.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Vyr. bibliotekininkė Šarūnė Baltrušaitienė