Pradinis Naujienos Vytautas V. Landsbergis su Kauno rajono paaugliais kalbėjosi apie partizanus ir gyvenimo kelio pasirinkimą

Vytautas V. Landsbergis su Kauno rajono paaugliais kalbėjosi apie partizanus ir gyvenimo kelio pasirinkimą

Vytautas V. Landsbergis su Kauno rajono paaugliais kalbėjosi apie partizanus ir gyvenimo kelio pasirinkimą
Vytautas V. Landsbergis su Kauno rajono paaugliais kalbėjosi apie partizanus ir gyvenimo kelio pasirinkimą

Gegužės 20 d. Viešojoje bibliotekoje įvyko susitikimas su rašytoju, bardu, režisieriumi, dramaturgu Vytautu V. Landsbergiu. Tai dar vienas Lietuvos kultūros tarybos finansuojamo Kauno rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Iš ko susideda Lietuva?“ renginys.

Projekto apie Lietuvą temos suskirstytos į keturias esmines literatūrines ir kultūrines „dėlionės“ dalis – „Lietuvą formuojantys įvykiai“, „Uždegantys žmonės“, „Paslaptingosios lietuvių mitologinės būtybės“ ir „Lietuvos gamta pro objektyvą“. Šio susitikimo tema yra „Istorinės pasakos: partizanai – istorija ir mitas“, tad ji atitiko net dvi pirmąsias „dėlionės“ dalis.
Rašytojas lankydamasis Kauno rajone susitiko su Garliavos ir Babtų mokyklų moksleiviais. Garliavoje į susitikimą su juo atvyko Garliavos Jonučių progimnazijos aštuntokai su mokytoja Inga Stepukoniene, Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos šeštokai su mokytoja Ieva Valutkevičiene bei svečiai iš Kauno - Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos septintokai su mokytoja Jurgita Maironiene. Babtų gimnazijos salėje vykusiame susitikime dalyvavo šios gimnazijos dešimtų ir vienuoliktų klasių gimnazistai su savo mokytojomis Vilma Pupkiene, Rita Jakiene, Edita Markevičiene bei Danute Dulskiene.
Vytautas V. Landsbergis – ne tik žymus įvairių knygų vaikams autorius, parašęs ir keletą knygų partizanine tema, kurių paskutinioji – naujausia rašytojo knyga „Žalčių karalienė“, tačiau ir dramaturgas bei režisierius, sukūręs nemažai filmų svarbiomis Lietuvai temomis bei apie šviesius Lietuvos žmones. Susitikimo metu su vyresnių klasių moksleiviais jis papasakojo daug faktų apie partizanus, atskleidė daug įdomių ir netikėtų jų gyvenimo detalių, kurias sužinojo iš dar gyvų esančių partizanų. Taip pat parodė keletą su paaugliais vasaros stovyklų metu sukurtų filmų partizanų tema. Ši tema ir filmai visus susitikimo dalyvius labai palietė, ypač vienas iš filmų, po kurio salėje stojo mirtina tyla. Taip pat bendraudamas su jaunimu V. V. Landsbergis kalbėjo ir apie jų laukiančius gyvenimo pasirinkimus, apie tai, kokiai „kastai“ kiekvienas priklausome, galime priklausyti ir kas tai lemia. Paprastai išsakytos mintys pasėjo po stambų grūdą daugelio moksleivių galvose. Autorius taip pat yra ir bardas, tad visus susirinkusiuosius pritardamas pats sau gitara išmokė vienos iš partizaninių dainų. Po susitikimo V. V. Landsbergis dar uždavė keletą klausimų ir apdovanojo pačius aktyviausius susitikimo dalyvius.
Po renginio Viešojoje bibliotekoje Garliavoje visi susirinkusieji turėjo puikią galimybę susipažinti su šiuo metu viešojoje bibliotekoje eksponuojama Lietuvių kalbos instituto paruošta paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“. Paaugliai turėjo progą ne tik sužinoti naujų dalykų apie mūsų kalbą, bet ir „pamatyti“ ją visiškai kitaip – rankomis. Šią parodą prieš susitikimą aplankė ir Vytautas V. Landsbergis. Po renginio J. Dobkevičiaus progimnazijos moksleiviai apžiūrėjo visą viešąją biblioteką, aplankė Vaikų centrą, susipažino su jo vykdomomis veiklomis.
Susitikimas buvo be galo įdomus, gilus, prasmingas – buvo ir svarbių temų bei minčių, ir vertingų filmų, ir ilgesingų dainų. Tokių susitikimų jauniems žmonėms tikrai labai reikia, tai atsispindėjo ir susirinkusiųjų veiduose.


Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vyr. bibliotekininkė Š. Baltrušaitienė