Pradinis Naujienos Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiuose Viešojoje bibliotekoje vaikai bendravo, mokėsi, kūrė, žaidė

Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiuose Viešojoje bibliotekoje vaikai bendravo, mokėsi, kūrė, žaidė

Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiuose Viešojoje bibliotekoje vaikai bendravo, mokėsi, kūrė, žaidė
Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiuose Viešojoje bibliotekoje vaikai bendravo, mokėsi, kūrė, žaidė

Pagrindiniu šių metų nacionalinės savaitės akcentu tapo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos įgyvendinamo projekto „Iš ko susideda Lietuva?“ renginys – susitikimas su dar vienu knygų vaikams autoriumi.

Balandžio 30 d., vykdant projektą, Vilkijos ir Raudondvario padaliniuose vyko susitikimai su lietuvių vaikų ir jaunimo rašytoja Kotryna Zyle, kuri Kauno rajono jaunimui pristatė savo naujausią knygą – mistinį romaną „Sukeistas“. Autorė, pati ne tik rašanti, bet ir iliustruojanti savo knygas, savo charizma sugebėjo patraukti jaunų žmonių dėmesį ir paskatinti į rankas paimti knygą.
Šiemet nacionalinė bibliotekų savaitė sutapo su moksleivių pavasario atostogomis, tad apsilankyti bibliotekoje buvo dar daugiau galimybių. O ir veiklų čia tikrai netrūko. Vaikų centro bibliotekininkės Ž. Kazakevičienė ir Š. Baltrušaitienė kartu su mažaisiais bibliotekos lankytojais pasitelkusios išmaniąsias technologijas aiškinosi įvairiausius faktus apie gyvūnus bei Lietuvos ir pasaulio bibliotekas. Interaktyvių viktorinų metu vaikai atsakinėjo ir į kitus linksmus klausimus, varžėsi, diskutavo, sužinojo naujų įdomių dalykų. Taip pat nemažo vaikų susidomėjimo sulaukė ir užsiėmimai su virtualios realybės akiniais, kurių metu Ž. Kazakevičienė padėjo vaikams nukeliauti į kitą – nerealų – pasaulį.
Visą savaitę čia buvo justi ir šv. Velykų atgarsiai. Kiekvienas bibliotekos skaitytojas turėjo galimybę sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse-parodoje „Mano spalvingoji biblioteka“ ir išmarginti kiaušinį, kuris pasiliko papuošti biblioteką. Šiose kūrybinėse dirbtuvėse kartu su kitais bibliotekos lankytojais kūrė ir Garliavos vaikų bei jaunimo užimtumo klubo vaikai, atvykę čia su savo vadove Greta Duobiene. Ši veikla vis dar vyksta, o vaikų kurtų margučių paroda bibliotekos vaikų centre bus eksponuojama iki gegužės 30 d., tad visi norintys labai kviečiami prisijungti.
Visos nacionalinės bibliotekų savaitės metu Viešojoje bibliotekoje buvo daug gerų emocijų ir juoko. O kur dar įdomūs stalo žaidimai, intriguojantys stalo futbolo turnyrai, robotika, užsiėmimai su xbox konsole ir kita? Daug įdomių ir smagių renginių bei užsiėmimų bibliotekoje vyksta ne tik nacionalinės bibliotekų savaitės metu, bet nuolat, tad kviečiame užeiti čia kasdien.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vyr. bibliotekininkė Š. Baltrušaitienė